زمان مطالعه: 4 دقیقه

اغلب زنان پس از به دنیا آوردن بچه و شیر دادن آن متوجه می شوند که سینه های شان از نظر اندازه، شکل دچار افتادگی شده است. همانطور که پوست الاستیستی (کشسانی) خود را از دست می دهد، سینه ها تمایل به از دست دادن شکل و سفتی شان پیدا کرده و شروع به شل شدن می کنند حتی بدون حاملگی هم بر اثر مرور زمان و اضافه و کم کردن وزن نیز تمام این تغییرات ممکن است ایجاد شود. بالا بردن سینه یا ماستوپکسی ، یک عمل جراحی سینه است که سینه های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می آیند و بدین ترتیب حجم کلی سینه تغییر می کند. در این مقاله دکتر هادیزاده بهترین جراح ماستوپکسی در تهران توضیحات جامع و کاملی در این خصوص مطرح نموده اند که توصیه می شود آن را با دقت مطالعه کنید.

ماستوپکسی

برخلاف ماستوپکسی هدف اصلی از بزرگ و کوچک کردن سینه تغییر در حجم سینه است اگرچه در بعضی موارد مخصوصا وقتی سینه فقط کمی شل و سست می شوند، فقط با عمل بزرگ کردن سینه ، سفتی مناسب سینه نیز می تواند ایجاد شود در این حالت شما باید بدانید که چون پروتز سینه حجم معین دارد، ممکن است افزایش غیر قابل قبول و غیر منتظردر اندازه ی سینه ایجاد شود. در شرایط دیگر وقتی هم بالا بردن و هم افزایش اندازه سینه مورد نظر است، بهتر است این دو عمل به طور همزمان انجام شوند. منطقی است که عمل ماستوپکسی تا بعد از به دنیا آوردن و شیر دادن به تعویق افتد. در حالیکه ماستوپکسی معمولا برای حاملگی های آینده مانعی ایجاد نمی کند و باید بدانید که بالا بردن سینه از شل شدن مجدد سینه ها بخصوص در جریان بعد از حاملگی و شیر دادن، جلوگیری نکرده و سینه ها ممکن است دوباره شل شده و افتاده شوند.

آیا من کاندیدای مناسبی برای ماستوپکسی هستم ؟

با مراجعه به بهترین دکتر ماستوپکسی در تهران می توان این را مشخص نمود. در هنگام مشاوره جراح سینه از شما درباره ی تاریخچه و سوابق عمومی پزشکی شما ، شامل جزئیاتی درباره ی هر نوع عمل قبلی برروی سینه وتعداد زایمان ها، میزان شیر دهی، سابقه ی بیماری های پستان در خانواده سوالاتی خواهد کرد. بهترین کاندیدها برای انجام عمل ماستوپکسی زنانی هستند که سلامت جسمی دارند و از نظر روحی سالم و با ثبات و قوی بوده و نسبت به عمل جراحی و نتیجه ای که می خواهند از آن بگیرند ، واقع بین باشند. سینه به هر اندازه ای می تواند بالا برده شود، اما در سینه های سنگین ممکن است اثر آن طولانی مدت نباشد در حالی که تمام زنان با هر سنی می توانند این عمل را انجام دهند، اما معمولا هرگز قبل از این که سینه ها به طور کامل رشد کنند این عمل انجام نمی شود. همانطور که قبلا گفته شد بیمارانی که قصد حامله شدن دارند معمولا باید عمل را تا بعد از تکمیل خانواده شان به تاخیر بیاندازند.

اگر شما سیگاری هستید باید سیگار را قبل از عمل جراحی سینه ترک کنید.

سیگار کشیدن رگ های خونی را تنگ کرده و بنابراین جریان خون را کاهش می دهد و جوش خوردن زخم و التیان یافتن آن را ضعیف می کند. آسپرین و دارو های ضد التهابی خاص و دیگر دارو ها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، بنابراین نباید آن ها را 10 روز قبل از عمل مصرف کنید. جراح پلاستیک تلاش می کند با بررسی تمام متغیر ها ی موجود مثل سن، اندازه و شکل سینه ی شما ، شرایط پوست و اینکه آیا پروتز سینه لازم است یا نه بهترین تکنیک را انتخاب کند و به شما نشان داده خواهد شد که آیا نوک سینه و پوست تیره ی اطراف آن تغییر مکان خواهند داد یا نه. همچنین مکان زخم ها و چگونگی شکل سینه بعد از عمل جراحی نیز تا حد امکان نشان داده می شود.

ماستوپکسی شامل چه مراحلی می باشد ؟

قبل از عمل جراحی پستان با استفاده از یک قلم نشانه گذار روی سینه ها علامت می گذارد تا مکان و شکل دقیق سینه ها را تعیین کند. در طی عمل جراحی پوست شل شده برداشته می شود و نوک سینه و بقیه ی بافت های به مکان جدید و بالاتر برده می شوند. معمولا نوک سینه روی خطی افقی (تقریبا هم راستا با با وسط بازوی شما ) در راستای چین زیر سینه ای قرار می گیرد .خط بخیه یا بریدگی ها بستگی به میزان افتادگی سینه دارند. بنابراین برای زنانی که فقط میزان کمی افتادگی سینه دارند، بالا بردن می تواند از طریق تکنیکی که برش ها را محدود به ناحیه ی اطراف نوک سینه (قسمتی که پوست تیره تر دارد ) می کند، انجام شود. در مواردی که افتادگی سینه ها زیادتر و شدید تر است، لازم است که خط بخیه به صورت عمودی به سمت پایین سینه ادامه پیدا کند و گهگاهی اگر نیاز باشد در طول چین زیر سینه ادامه پیدا کند . جراح سینه می تواند در زمان مشاوره به شما بگوید که خط بخیه ی شما چگونه خواهد بود. لوله های تخلیه ممکن است زیر پوست سینه بسته به میزان حجم برداشته شده هنگام عمل جراحی، کار گذاشته شوند، تا مایعات یا خون های جمع شده که ممکن است بلافاصله بعد از عمل ایجاد شوند، را تخلیه کنند (ممکن است بنا به تشخیص جراح نیازی برای گذاشتن آن ها نباشد ). یک بانداژ محکم روی خط بخیه گذاشته می شود.

هزینه عمل ماستوپکس یدر تهران چقدر است ؟

هزینه ماستوپکسی در تهران با توجه به دستمزد جراح و نحوه جراحی مشخص می شود، اما اغلب توصیه ما به افراد این است که جهت اطلاع دقیق از هزینه ها به پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا پس از معاینه و بررسی دقیق مشکلات هزینه را به شما اعلام کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]