زمان مطالعه: 13 دقیقه

اغلب زنان پس از به دنیا آوردن بچه و یا شیر دادن آن متوجه می شوند که سینه هایشان از نظر اندازه، شکل دچار افتادگی شده است. همانطور که پوست الاستیستی (کشسانی) خود را از دست می دهد، سینه ها تمایل به از دست دادن شکل و سفتی شان پیدا کرده و شروع به شل شدن می کنند حتی بدون حاملگی هم بر اثر مرور زمان و اضافه و کم کردن وزن نیز تمام این تغییرات ممکن است ایجاد شود. در این مقاله دکتر هادیزاده بهترین جراح سینه در تهران در ارتباط با لیفت سینه توضیح خواهد داد، پس زمان بگذارید و مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لیفت سینه

عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک عمل جراحی است که سینه های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می آیند و بدین ترتیب حجم کلی سینه تغییر می کند. برخلاف ماستوپکسی هدف اصلی از بزرگ و کوچک کردن سینه تغییر در حجم سینه است اگرچه در بعضی موارد مخصوصا وقتی سینه فقط کمی شل و سست می شوند، فقط با عمل بزرگ کردن سینه، سفتی مناسب سینه نیز می تواند ایجاد شود در این حالت شما باید بدانید که چون پروتز سینه حجم معین دارد، ممکن است افزایش غیر قابل قبول و غیر منتظردر اندازه ی سینه ایجاد شود، در شرایط دیگر وقتی هم بالا بردن و هم افزایش اندازه ی سینه مورد نظر است، بهتر است این دو عمل به طور همزمان انجام شوند.

عکس نمونه کار لیفت سینه

چگونه برای لیفت سینه آماده شویم؟

اولین قدم ، مشاوره با جراح پلاستیک می باشد. در زمان شرکت در جلسه مشاوره ، اهداف خود از جراحی را به متخصص منتخب تان بگویید. اگر قرار است به همراه لیفت سینه ، پروتز سینه هم انجام دهید ، عکس های مورد نظر خود را به همراه آورده و به پزشک نشان دهید.

جراح وضعیت سلامت شما را بررسی کرده و گزینه ها را برای شما شرح می دهد. وی همچنین روند را به تفصیل برای بیمار خود شرح داده و درباره خطرات و دوره ریکاوری ، به بیمار خود اطلاع رسانی می کند.

عوارض جانبی بعد از لیفت سینه اغلب نادر است. سه عارضه جانبی کلی شامل خونریزی ، عفونت و بر جای ماندن جای زخم می باشد. جراح دستورالعمل های لازم برای آماده شدن قبل از جراحی را با هدف به حداقل رساندن خطر بروز عوارض ، در اختیار بیمار خود قرار می دهد. این دستورالعمل ها شامل مواردی از قبیل اجتناب از استعمال سیگار ، توقف مصرف داروهای رقیق کننده خون با هدف جلوگیری از بروز خونریزی و شروع مصرف داروهای آنتی بیوتیک می باشد.

همچنین باید برای دوره ریکاوری ، برنامه ریزی کنید. برای مثال ، باید از بلند کردن اجسام سنگین ، حداقل 4 تا 6 هفته بعد از لیفت سینه ، خودداری کنید. اگر کودک دارید ، باید از شخصی برای مراقبت از او کمک گرفته و از در آغوش گرفتن کودک خودداری کنید.

لیفت سینه

بهترین دکتر لیفت سینه تهران

یکی از مهم ترین و بارزترین مشخصه های بهترین جراح لیفت سینه تهران ، توانایی او در خلق یک نتیجه کاملاً طبیعی است. خلق چنین نتیجه تحسین برانگیزی در گرو احاطه کامل بر جدیدترین و به روزترین تکنولوژی حوزه لیفت سینه و برخورداری از علم کامل در خصوص آناتومی و ویژگی های سینه می باشد. دکتر هادیزاده ، بهترین جراح لیفت سینه در تهران ، با ارزیابی بیمار خود ، مناسب ترین تکنولوژی را متناسب با نیازهای بیمار خود بر می گزیند و با ترکیب علم و هنر نتیجه ای را خلق می کند که با ایجاد برش ها در موقعیت های استراتژیک ، کمترین جای زخم بر جای مانده و طبیعی ترین نتیجه ای به دست می آید که بیمار برای بیش از 20 سال می تواند از زیبایی آن لذت ببرد.

به باور دکتر هادیزاده ، جراحی لیفت سینه یک فرایند کاملاً سفارشی است و الویت در ایمنی و رضایت بیمار نهفته شده است.

عمل لیفت سینه شامل چه مراحلی می باشد ؟

قبل از عمل جراحی با استفاده از یک قلم نشانه گذار روی سینه ها علامت می گذارد تا مکان و شکل دقیق سینه ها را تعیین کند. در طی عمل جراحی پوست شل شده برداشته می شود و نوک سینه و بقیه ی بافت های به مکان جدید و بالاتر برده می شوند. معمولا نوک سینه روی خطی افقی (تقریبا هم راستا با با وسط بازوی شما ) در راستای چین زیر سینه ای قرار می گیرد. خط بخیه یا بریدگی ها بستگی به میزان افتادگی سینه دارند.

بنابراین برای زنانی که فقط میزان کمی افتادگی سینه دارند، بالا بردن و لیفت سینه می تواند از طریق تکنیکی که برش ها را محدود به ناحیه اطراف نوک سینه (قسمتی که پوست تیره تر دارد ) می کند، انجام شود. در مواردی که افتادگی سینه ها زیادتر و شدید تر است، لازم است که خط بخیه به صورت عمودی به سمت پایین سینه ادامه پیدا کند و گهگاهی اگر نیاز باشد در طول چین زیر سینه ادامه پیدا کند.

لیفت سینه
جراح لیفت سینه در تهران می تواند در زمان مشاوره به شما بگوید که خط بخیه شما چگونه خواهد بود. لوله های تخلیه ممکن است زیر پوست سینه بسته به میزان حجم برداشته شده هنگام عمل جراحی ، کار گذاشته شوند، تا مایعات یا خون های جمع شده که ممکن است بلافاصله بعد از عمل ایجاد شوند، را تخلیه کنند (ممکن است بنا به تشخیص جراح نیازی برای گذاشتن آن ها نباشد ). یک بانداژ محکم روی خط بخیه گذاشته می شود.

عمل لیفت سینه و بارداری

منطقی است که عمل لیفت سینه ها تا بعد از به دنیا آوردن و شیر دادن به تعویق افتد. در حالیکه لیفت سینه معمولا برای حاملگی های آینده مانعی ایجاد نمی کند و باید بدانید که بالا بردن پستان از شل شدن مجدد سینه ها بخصوص در جریان بعد از حاملگی و شیر دادن، جلوگیری نکرده و سینه ها ممکن است دوباره شل شده و افتاده شوند.

سینه به هر اندازه ای می تواند بالا برده شود، اما در سینه های سنگین ممکن است اثر آن طولانی مدت نباشد در حالی که تمام زنان با هر سنی می توانند این عمل را انجام دهند، اما معمولا هرگز قبل از این که سینه ها به طور کامل رشد کنند این عمل انجام نمی شود. همانطور که قبلا گفته شد بیمارانی که قصد حامله شدن دارند معمولا باید عمل را تا بعد از تکمیل خانواده شان به تاخیر بیاندازند.

اگر شما سیگاری هستید باید سیگار را قبل از عمل جراحی لیفت سینه ترک کنید. سیگار کشیدن رگ های خونی را تنگ کرده و بنابراین جریان خون را کاهش می دهد و جوش خوردن زخم و التیان یافتن آن را ضعیف می کند. آسپرین و دارو های ضد التهابی خاص و دیگر دارو ها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، بنابراین نباید آن ها را 10 روز قبل از عمل مصرف کنید.

بهترین جراح لیفت سینه در تهران تلاش می کند با بررسی تمام متغیر ها ی موجود مثل سن، اندازه و شکل سینه ی شما، شرایط پوست و اینکه آیا پروتز سینه لازم است یا نه بهترین تکنیک را انتخاب کند و به شما نشان داده خواهد شد که آیا نوک سینه و پوست تیره ی اطراف آن تغییر مکان خواهند داد یا نه. همچنین مکان زخم ها و چگونگی شکل سینه بعد از عمل جراحی نیز تا حد امکان نشان داده می شود.

مراقبت های پس از لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه به منظور اصلاح پستان های آویزان و غیر قرینه، کاهش حجم سینه و پایین آمدن محل قرار گیری نوک سینه  و اصلاح پهن شدگی هاله سینه انجام می شود. مراقبت های پس از لیفت سینه نیز اهمیت زیادی دارند و حتما باید مورد توجه قرار بگیرند که شامل موارد زیر می باشند:

مراقبت های پس از لیفت سینه

 • برای کم شدن فشار بر روی زخم ها بهتر است که در زمان خواب سر و بالا تنه بالاتر قرار گیرند.
 • به طور معمول می توان پس از 48 ساعت بعد از عمل لیفت سینه استحمام نمود.
 • در زمان استحمام حتما باید یک همراه داشته باشید تا از پایدار بودن وضعیت شما مطمئن باشد.
 • از قرار گرفتن در وان یا استخر تا 4 الی 6 هفته پرهیز کنید.
 • اگر چسب استریل بر روی زخمتان قرار داده شده به آن ها دست نزنید تا خودشان جدا شوند.
 • از قرار گیری در معرض آفتاب تا 12 ماه پرهیز کنید.

نحوه لیفت سینه ها شامل مراحل زیر می باشد

مرحله اول : بیهوشی

در ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

مرحله دوم : انسزیون ها

سه انسزیون شایع وجود دارد.

اطراف آرئول انسزیونی که به طور عمودی از آرئول به سمت کریز پستان می آید.

اطراف آرئول و دو تا انسزیون که از آرئول به طور عمودی به سمت کریز پستان آمده و سپس به صورت افقی در طول کریز پستان ادامه پیدا می کنند.

مرحله سوم : شکل دادن به پستان ها

بافت پستان زمینه ای لیفت سینه ها و شکل داده می شود تا کانتور و سفتی پستان را اصلاح کند.

نیپل و آرئول به قسمت طبیعی تر و بالا تر جابجا می شوند.

پوست اضافی پستان جدا می شود تا از دست رفتن الاستیه را جبران کند.

نحوه بالا کشیدن سینه ها

عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه

پروتز سینه همزمان با لیفت سینه ها در چه صورت می تواند سود مند باشد ؟

 • اگر می خواهید در كنار افزایش سایز ، سینه ها را ليفت نیز بكنید.
 • نیاز به لیفت سینه دارید اما می خواهید كه سینه های برتری داشته باشید.
 • نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه هایتان به قدری است كه فقط با انجام جراحی پروتز سینه مشكل آن بر طرف نمی شود.
 • در صورتی كه به علت جراحی چاقی یا كاهش وزن شدید سایز سینه هایتان تغییر كرده باشد.
 • درصورتی كه نوعی اختلال در رشد سینه هایتان داشته باشد.

پروتز سینه همزمان با لیفت سینه

برش های مورد نیاز برای جراحی پروتز همزمان با لیفت سینه

در هر نوع عمل جراحی نوعی اسكار ناشی ار ایجاد برش ها برجای می ماند ولی جراح باید در ایجاد این برش ها تخصص كافی داشته باشد و آن ها را در جاهایی كه دید نداشته باشند ایجاد كند. سه تكنیك برای انجام عمل لیفت پستان وجود دارد كه با ایجاد سه برش همراه است.

جراحی پروتز پستان همزمان با لیفت سینه این اجازه را می دهد كه از طریق برش های ایجاد شده برای لیفت پستان به منظور قرار دادن پروتز ها استفاده نمود. لذا برش دیگری برای جایگذاری پروتز ایجاد نمی شود.

بهترین افراد کاندید لیفت سینه

 • افرادی که خواهان بزرگ تر شدن سایز سینه های خود هستند.
 • افرادی که سینه های متناسبی ندارند.
 • افرادی که اندازه ی سینه هایشان به دلایلی نظیر بارداری، شیر دهی ، کاهش وزن و پیری کاهش پیدا کرده است.
 • افرادی که به دلیل کاهش وزن دچار افتادگی سینه شده اند.

لیفت سینه

آیا من کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه هستم ؟

با مشاوره می توان این را مشخص نمود. در هنگام مشاوره جراح از شما درباره ی تاریخچه و سوابق عمومی پزشکی شما، شامل جزئیاتی درباره ی هر نوع عمل قبلی برروی سینه وتعداد زایمان ها، میزان شیر دهی، سابقه ی بیماری های پستان در خانواده سوالاتی خواهد کرد. بهترین کاندید ها برای انجام عمل ماستوپکسی زنانی هستند که سلامت جسمی دارند و از نظر روحی سالم و با ثبات و قوی بوده و نسبت به عمل جراحی لیفت سینه و نتیجه ای که می خواهند از آن بگیرند، واقع بین باشند.

نوع برش در جراحی لیفت سینه بر چه اساس انتخاب می شوند؟

جراح سینه برای بالا بردن پستان ها می تواند برش های مختلفی را ایجاد نماید. ایشان با در نظر گرفتن موارد زیر در این خصوص تصمیم گیری می کند :

 • سایز و شکل سینه ها
 • میزان الاستیسیته بودن پوست و مقدار پوست اضافه موجود در ناحیه سینه
 • شدت افتادگی پستان ها
 • سایز و محل قرارگیری هاله تیره نوک پستان

انواع برش ها در عمل لیفت پستان

هلالی : با اتخاذ این تکنیک ، جراح سینه یک برش نیم دایره مانند در بخش فوقانی هاله تیره پستان ایجاد می کند. این متد برش دهی عموما برای بانوانی که به افتادگی جزئی دچار هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

دوناتی شکل : همانطور که از اسم این تکنیک پیداست ، دو برش دایره شکل در بخش خارجی و داخلی آرئولا ایجاد می شود.

آبنباتی : در این متد یک برش به صورت دایره ای ، گرداگرد هاله تیره نوک پستان ایجاد شده و از بخش انتهایی به سمت چین خوردگی سینه امتداد پیدا می کند.

لنگری : بخشی از این نوع برش لیفت سینه ، مشابه با تکنیک آبنباتی می باشد. در ابتدا یک برش دایره شکل در دور تا دور ناحیه تیره ایجاد شده و در بخش پایینی این ناحیه یک خط عمودی به سمت پایین ادامه پیدا می کند. با رسیدن برش عمودی به انتهای سینه ، در راستای چین خوردگی پستان یک برش افقی نیز ایجاد می گردد. تکنیک برش لنگری معمولا برای بانوانی که همزمان با لیفت به ماموپلاستی هم نیاز دارند ، به انجام می رسد.

جای اسکار بعد از عمل لیفت سینه

با توجه به تکنیک برش دهی اتخاذ شده از سوی جراح سینه ، محل برجای ماندن اثر برش نیز متفاوت است. اما اگر به نوع برش ها دقت کرده باشید ، در اکثر اوقات اثر آن ها در راستای خط آرئولا ، چین خوردگی سینه یا زوایا و کانتور طبیعی پستان پنهان می شود.

بیهوشی در لیفت سینه

بیهوشی در لیفت سینه

بر اساس راحتی بیمار طی عمل جراحی لیفت پستان در تهران دارو تجویز می شود که شامل بی هوشی عمومی و یا تزریق داخل وریدی می باشد لذا بهترین انتخاب برای افراد با توصیه ی پزشک انجام می شود.

عمل لیفت سینه به طور قابل توجهی تغییری در سایز پستان ها ایجاد نمی کند و  سینه ها را مانند پروسه پروتز سینه گرد نخواهد کرد. در صورتی که افراد بخواهند سایز سینه های خود را بزرگتر کنند باید تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گیرند.

عوارض لیفت سینه

بعد از جراح ماستوپکسی ، تجربه کردن موارد زیر بعنوان عوارض جانبی لیفت پستان دو از انتظار نیست:

اسکار : جای زخم بر جای مانده از جراحی لیفت سینه ، به مرور زمان محو می شود. جراح با تجربه ، برش ها را در موقعیت های استراتژیک ایجاد می کند تا بعد از سپری شدن یک دوره زمانی بهبود ، چندان قابل رویت نباشند.

تغییر در حس نوک سینه : حس از دست رفتن در نوک سینه بعد از جراحی ، معمولاً بعد از گذر یک دوره دو هفته ای بهبود یافته و نوک سینه ها ، حس از دست رفته خود را مجدداً به دست می آورند.

اندازه و شکل متفاوت سینه ها : گاهی اوقات در پی سپردن جراحی به دست یک جراح بی تجربه ، ممکن است تفاوت هایی در شکل و اندازه سینه ها بعد از جراحی ایجاد شود. برای پیشگیری از بروز این مشکل ، در انتخاب جراح لیفت سینه خود دقت عمل لازم را به کار ببندید.

از دست رفتن نوک سینه یا هاله : این عارضه جانبی در موارد بسیار نادر اتفاق می افتد و در صورتی حادث می شود که خونرسانی به ناحیه تحت درمان قرار گرفته ، انجام نشود.

هزینه جراحی لیفت سینه در تهران

بیشتر لیفت های سینه ، جراحی های زیبایی محسوب می شوند. شرکت های بیمه ، معمولاً هزینه های درمان آن را پوشش نمی دهند.

فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه نهایی ماستوپکسی ، شامل موارد زیر می باشد:

 • تست ها
 • بیهوشی
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • روندهای بعد از جراحی لیفت سینه
 • هزینه جراح
 • هزینه های خدمات مرکز درمان در تهران

پزشک در طول جلسه مشاوره ، در خصوص هزینه درمان با این روش در تهران ، با بیمار خود گفتگو خواهد کرد.

آیا لیفت سینه بر روی شیردهی اثر می گذارد؟

شما می توانید لیفت پستان را در هر سنی بعد از پایان و تکمیل رشد پستان های خود انجام دهید. این فرایند ، قبل و بعد از بارداری قابل اجرا بوده و حتی می توانید بعد از انجام آن ، شیردهی نیز انجام دهید.

انیمیشن لیفت سینه

ریکاوری لیفت سینه

لیفت سینه یک جراحی مینور محسوب می شود ولی با این وجود به گذراندن دوره ریکاوری نیاز دارد. بعد از جراحی سینه ها حساس می شوند و شما باید برای بهبود یافتن ، استراحت کنید. درد نیز قابل انتظار است و پزشک برای کمک به تسکین آن ، داروی مسکن و کمپرس یخ را توصیه می کند.

بر حسب نوع شغل تان می توانید بعد از یک هفته به محل کار خود بازگردید. پوشیدن سوتین جراحی و اجتناب از انجام فعالیت های سنگین ، الزامی می باشد. وارد آوردن فشار به سینه ها می تواند نتیجه درمان را تحت تاثیر قرار داده و سرعت بهبود را کاهش دهد.

اگر علاقمند به جوانسازی سینه های خود هستید ، در قدم اول اقدام به یافتن جراح خوب نموده و سپس با به کار بستن دستورالعمل های جراح ، برای داشتن سینه هایی زیبا ، وارد عمل شوید.

روش های خانگی لیفت سینه

در هر دوره ای از زمان ، استانداردهای زیبایی متفاوت بوده است. در عصر حاضر یکی از استانداردهای زیبایی ، داشتن سینه هایی برجسته می باشد که به هیچ وجه حالت افتاده نداشته و محکم و رو به بالا هستند. یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای دستیابی به این استاندارد در ناحیه سینه ، بهره مند شدن از فرایند جراحی لیفت سینه است. البته شاید مطالبی در خصوص راهکارهای خانگی لیفت سینه نیز به گوش تان خورده باشد ولی نکته قابل تامل اینجاست که این روش ها نمی توانند نتیجه ای که از فرایند لیفت سینه قابل دستیابی است را به دست دهند. در ادامه به ذکر برخی از این موارد راهکارهای خانگی لیفت سینه می پردازیم:

1 . ماسک خیار و زرده تخم مرغ

خیار دارای خاصیت سفت کردن پوست است. زرده تخم مرغ نیز منبع غنی پروتئین و ویتامین می باشد که این دو با هم می توانند باعث سفت شدن سینه و بهبود حالت افتادگی آن شود.

مخلوط خیار و زرده تخم مرغ را خوب هم بزنید و یک قاشق چای خوری کره به آن اضافه کنید. مخلوط را در جهت رو به بالا ، بر روی سینه ها و اطراف آنها قرار دهید. اجازه بدهید مخلوط به مدت 30 دقیقه بر روی سینه ها باقی بماند. سپس آنها را با آب خنک بشویید.

2 . سفیده تخم مرغ ، عسل و ماست

مخلوط این سه ماده غذایی نیز می تواند بعنوان یک راهکار خانگی برای رفع افتادگی سینه ها مورد استفاده قرار گیرد. این مخلوط حاوی پروتئین فراوان بوده و به پوست غذارسانی می کند. ویژگی های این ترکیب باعث جمع شدن پوست می شود. هیدرولیپیدها در سفیده تخم مرغ به لیفت پوست افتاده کمک می کند. بعلاوه ، ماست و عسل نیز بعنوان عوامل مرطوب کننده فوق العاده باعث آبرسانی به پوست شده و آن را نرم می کنند.

3 . ماساژ دادن سینه ها با روغن زیتون

ماساژ دادن سینه ها با روغن زیتون یکی دیگر از روش های خانگی لیفت سینه است. روغن زیتون منبع غنی آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب بوده و می تواند آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را خنثی کند. این ماده آثار پیری را معکوس کرده و از افتادگی سینه ها جلوگیری می کند. روغن زیتون بافت و سفتی سینه ها را بهبود می بخشد.

سوالات متداول جراحی لیفت سینه

لیفت پستان به منظور بالا بردن سینه هایی که فرم آویزان دارند و یا برای جابجا کردن نوک سینه انجام می شود و نتایج  چشمگیری را نیز به جای می گذارد. در ذیل برخی سوالات متداول جراحی لیفت سینه ها را که ممکن است ذهن خیلی از افراد را درگیر کند را مطرح نموده ایم.

 • ماندگاری جراحی لیفت پستان تا چه زمانی می باشد ؟

به شکل دقیق نمی توان مدت زمان دقیقی برای ماندگاری این جراحی بیان نمود زیرا ماندگاری لیفت سینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • آیا به عمل تکمیلی همراه با لیفت سینه نیاز است ؟

باید به این نکته توجه داشت که لیفت پستان ها تنها موجب بالا رفتن سینه ها می شود و تغییراتی در اندازه ی سینه ها ایجاد نمی کند. بنابراین اگر افراد قصد داشته باشند که همزمان با لیفت پستان ، سایز پستان هایشان بزرگتر نیز شود باید جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه انجام دهند.

 • آیا زنان باردار یا شیرده می نوانند لیفت سینه انجام دهند ؟

خیر به زنان باردار یا شیر ده توصیه می شود که پس از دوران بارداری و شیردهی اقدام به انجام جراحی کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]