جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه به منظور کوچک کردن سینه های بزرگ و حجیم و خوش فرم کردن سینه های کوچک و بالا کشیدن سینه های افتاده بانوان و کوچک کردن سینه آقایان انجام می شود که باعث بهبود چشمگیری در تناسب اندام فرد خواهد شد.

جراحی سینه را باید توسط بهترین جراح سینه انجام داد و افراد بر اساس منطقه زندگی خود به دنبال بهترين جراح زيبايي سينه در تهران یا در مناطق دیگر هستند.

سينه عمل شده باعث ایجاد تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس افراد به خصوص بانوانی که بافت سینه خود را بر اثر درمان سرطان سینه از دست داده اند، می شود.

دلیل افتادگی و تغییر حالت دادن سینه چیست ؟

 • بارداری و دوران شیردهی
 • کاهش وزن شدید
 • افزایش وزن
 • درمان سرطان سینه

انواع جراحی زیبایی سینه چیست ؟

در صورتی که از سایز و فرم سینه خود رضایت ندارید می توانید با انجام جراحی سینه ، سینه های خوش فرمی را ایجاد نمایید.

جراحی زیبایی سینه

 

انواع جراحی زیبایی سینه شامل :

 • جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه با هدف حجیم کردن و خوش فرم کردن سینه هایی که از ابتدا کوچک بوده اند یا بر اثر مواردی که در بالا ذکر شد بافت سینه کاهش یافته است انجام می شود.

نوع و سایز پروتز سینه با توجه به آناتومی بدن و نظر فرد توسط بهترین جراح سینه انتخاب می شود.

انواع پروتز سینه بر اساس جنس به دو دسته پروتز سیلیکونی و پروتز آب نمکی تقسیم می شود که امروزه پروتز سیلیکونی بیشتر کاربرد دارد.

 • جراحی لیفت سینه

عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی به منظور بالا کشیدن سینه هایی که دچار افتادگی شده اند، انجام می شود.

 • جراحی کوچک کردن سینه

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی با هدف کوچک کردن سینه های بزرگ انجام می شود. در این نوع از جراحی سینه قسمت نوک پستان به موقعیت بالا تر انتقال خواهد یافت.

 • ترمیم و بازسازی سینه

جراحی سینه با هدف بازسازی سینه گزینه ای بسیار مناسب برای بانوانی است که به دلایل مختلفی از جمله سرطان ، سینه خود را از دست داده اند و با فقدان سینه مواجه هستند و از این حیث اعتماد به نفس آن ها تحت الشعاع قرار گرفته است.

ترمیم و بازسازی سینه به این دسته از خانم ها کمک می کند تا مجددا حس رضایت بخشی نسبت به اندام خود بیابند و به فرم طبیعی سینه ها دست پیدا کنند.

 • عمل ژنیکوماستی

جراحی کوچک کردن سینه آقایان یا ژنیکوماستی برای آقایانی که رشد سینه آن ها به دلیل مصرف دارو یا اختلالات هورمونی نامتعارف و بزرگ است انجام می شود.

در این نوع از جراحی زیبایی سینه چربی و بافت اضافه سینه آقایان از طریق لیپوساکشن برداشته می شود.

تزریق چربی در سینه

از طریق تزریق چربی به سینه ها می توان به فرم و سایز دلخواه سینه دست یافت و هر گونه بد فرمی یا عدم تقارن سینه ها را برطرف کرد.

به این منظور ، جراح در ابتدا از طریق دستگاه لیپوساکشن با فشار خفیف اقدام به استخراج چربی از بخشی از بدن که چربی موضعی در آن تجمع یافته می نماید.

سپس چربی به دست آمده به وسیله سالین پاکسازی می‌شود و در بخش هایی از سینه که از برجستگی کمی برخوردار است تزریق می‌شود.

گرچه این روش محدودیت ‌ها و خطراتی به دنبال دارد ، اما چنانچه بیمار شرایط مناسب جهت انجام این عمل را داشته باشد می تواند در ایمنی کامل و با نتایج رضایت بخشی همراه باشد.

جراحی برداشتن پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یا افزایش سایز سینه امروزه به عنوان یکی از جراحی های پرطرفدار زیبایی در میان بانوان شناخته می شود ، اما گاهی اوقات و بنا به هر دلیلی نیاز است که پروتز سینه برداشته شود.

فرآیند انجام جراحی برداشتن پروتز سینه به این صورت است که جراح ، با ایجاد برشی کوچک که غالبا در همان محل قبلی ( محل کاشت پروتز ) است اقدام به بیرون کشیدن پروتز می نماید.

گاهی اوقات افراد پس از برداشت پروتز سینه نیاز به انجام عمل لیفت سینه دارند که این مسئله از طریق مشاوره تکمیلی با پزشک متخصص به بیمار اعلام خواهد شد که آیا نیاز به انجام عمل لیفت سینه دارد یا خیر ؟

عوارض جراحی زیبایی سینه

خوشبختانه در صورتی که فرد به هیچ یک از بیماری های زمینه ای مبتلا نباشد و جراحی زیبایی سینه توسط بهترین و متبحرترین جراح پلاستیک انجام گیرد ، می توان گفت که این جراحی هیچ گونه عوارض خاصی برای  بیمار به دنبال نخواهد داشت.

اما در صورت ابتلای متقاضی جراحی زیبایی سینه به یکی از بیماری های زمینه ای و نیز عدم مهارت جراح ممکن است هر یک ازعوارض زیر برای بیمار حادث شوند :

 • ایجاد ظاهری بد فرم در محل برش
 • احتمال بروز خونریزی
 • احتمال بروز عفونت در موضع جراحی
 • جا به جایی پروتز ( قابل اصلاح است )
 • بروز تغییر در حس نوک سینه به صورت موقتی یا دائمی که البته این عارضه امروزه کمتر اتفاق می افتد.

هزینه جراحی زیبایی سینه

هزينه جراحي كوچك كردن سينه و به طور کلی هزینه جراحی زیبایی سینه زنان و آقایان با توجه به نوع جراحی سینه و هزینه های جانبی دیگر مشخص می گردد که در اولین مشاوره حضوری به فرد اعلام خواهد شد.

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

نظرات بسته شده است.

Call Now Button