زمان مطالعه: 13 دقیقه

بسیار از افراد نام ماموپلاستی را بسیار شنیده اند اما به طور دقیق نمی دانند که ماموپلاستی چیست ، در صورتی که شما نیز جز این افراد هستید توصیه میکنم این مقاله را که توسط دکتر هادیزاده بهترین جراح ماموپلاستی تهران تهیه شده تا انتها مطالعه کنید. ماموپلاستی ، در حقیقت به معنای جراحی سینه است ، اما معمولا جراحی کوچک کردن سینه ؛ با این عنوان شناخته می شود.

لازم به ذکر است که امروزه این تکنیک جزو جراحی های زیبایی پر طرفدار در میان خانم ها به شمار می رود؛ در ادامه مقاله ، به انواع ماموپلاستی اشاره شده و تعاریفی پیرامون هر یک به اختصار ارائه شده است.

ماموپلاستی چیست؟

فهرست مطالب

ماموپلاستی یا جراحی کاهشی سینه

هدف اصلی در ماموپلاستی کاهنده برداشتن بخشی از سینه و کاهش حجم سینه می باشد. در این جراحی ، چربی و بافت اضافی سینه توسط ایجاد برش هایی بر روی سینه برداشته می شود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل کاهشی سینه هستند ؟

افرادی که به دنبال بزرگ بودن بیش از اندازه سایز سینه ها ؛ با مشکلاتی نظیر کاهش سطح اعتماد به نفس ، درد شانه ، درد گردن و مواردی از این قبیل مواجه هستند ؛ بهترین گزینه برای انجام ماموپلاستی کاهنده می باشند.

جراحی کاهشی سینه به چه علت انجام می شود؟

بزرگ بودن سینه های می تواند مشکلاتی را برای بانوان به وجود آورد. بدین ترتیب به منظور رفع مشکلات پیش آمده ، خانم ها برای عمل ماموپلاستی اقدام می کنند. بروز دردهای مزمن در ناحیه کمر گردن و کتف ، برجای ماندن جای خط لباس زیر روی بدن ، عدم توانایی در مشارکت در فعالیت های فیزیکی مختلف ، دشواری در یافتن لباس با سایز مناسب و کاهش اعتماد به نفس از جمله تاثیرات منفی بزرگی بیش از حد پستان ها به حساب می آیند و به عبارتی عللی هستند که بانوان را به سمت عمل کاهشی سوق می دهند.

چه زمانی باید انجام عمل ماموپلاستی را به تعویق بیندارید؟

بانوان عزیز که قصد دارند عمل کاهشی سینه انجام دهند ، باید پیش از انجام جراحی دو مورد را در نظر داشته باشند. عامل اول تصمیم شان در خصوص زندگی آینده و بارداری و بچه دار شدن است. گاهی اوقات پروسه شیردهی بعد از جراحی ماموپلاستی کمی چالش برانگیز می شود ؛ البته احتمال بروز این عمل چندان زیاد نبوده و به تکنیک جراحی هم بستگی دارد.

مورد بعدی تصمیم برای کاهش وزن است. بانوانی که می خواهند وزن خود را به طور قابل توجهی کاهش دهند ، باید قبل از عمل کوچک کردن سینه این کار را انجام دهند.
زمانی که برای عمل به جراح سینه مراجعه می کنید حتما در خصوص این دو مورد نیز با ایشان صحبت و مشورت نمایید.

توضیحات دکتر هادیزاده درباره سن مناسب ماموپلاستی افزایشی

نقش جراح سینه در ماموپلاستی چیست ؟

 • اساسی ترین گام پیش از اقدام به ماموپلاستی در تهران ، انتخاب بهترین جراح سینه می باشد.
 • بهترین جراح ، سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد.
 • جراح سینه برای کمک به بیمار جهت اخذ تصمیم برای جراحی ، پس از بررسی شرایط فرد دیدگاه اجمالی از نتیجه جراحی را در اختیار بیمار قرار می دهد.
 • بهترین جراح زیبایی سینه ، فرم دهی سینه و زیباسازی آن را متناسب با چهارچوب بدن بیمار انجام می دهد.
 • یک دکتر سینه خوب ، توصیه های ضروری در ارتباط با اقدامات قبل و بعد از ماموپلاستی در تهران را پیش از جراحی و در روز مشاوره برای بیمار بیان می نماید.

اقدامات قبل از ماموپلاستی چیست ؟

 1. انتخاب یک جراح مجرب و کارآزموده ، از ضروریات کلیه اعمال جراحی ؛ اعم از ماموپلاستی می باشد.
 2. آزمایشات تجویز شده در جلسه مشاوره ؛ باید قبل از جراحی ، انجام شده و نتایج آن در روز عمل در اختیار جراح سینه قرار گیرد.
 3. از مصرف داروهای حاوی آسپرین که منجر به اختلال در انعقاد خون می شوند باید اجتناب گردد.
 4. قبل از جراحی ، باید به مدت دو هفته از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری شود.
 5. بیمار شب قبل از جراحی ، باید استحمام نموده و حداقل 8 ساعت پبش از جراحی از خوردن و نوشیدن پرهیز نماید.

جراح سینه پیش از ماموپلاستی چه مواردی را بررسی می کند؟

به جهت اینکه عمل جراحی بدون مشکل پیش برود لازم است از سوی جراح وضعیت کلی فرد بررسی را شود و یکسری توضیحاتی در مورد جوانب مختلف عمل در اختیار فرد قرار بگیرد. در همین زمینه ایشان به ارزیابی و توضیح موارد زیر می پردازد :

 • پرونده پزشکی و سلامت عمومی بیمار
 • توجه به خواسته های بیمار و درست بودن انتظارات او از نتیجه جراحی
 • ارائه توضیحاتی در خصوص روند جراحی و ریسک های احتمالی بعد از ان
 • آموزش نحوه مراقبت از خود و محل جراحی شده
 • معاینه فیزیکی سینه ها و عکسبرداری از آن ها

فیلم ماموپلاستی

تشریح مرحله به مرحله ماموپلاستی

این جراحی سینه اغلب از طریق ایجاد یک برش در سینه ها و برداشتن بافت چربی ، بافت غده ای و پوست اضافی انجام می شود.

در برخی موارد ، چربی اضافی با فرایند لیپوساکشن به همراه تکنیک های برش که در ادامه بحث به توضیح آنها خواهیم پرداخت به مرحله اجرا در آورده می شود. اگر اندازه سینه ها تا حد زیادی به بافت چربی و پوست اضافی ارتباط داشته باشد ، لیپوساکشن می تواند به تنهایی برای کوچک کردن سینه ها به کار برده شود.

تکنیک استفاده شده برای کاهش دادن اندازه سینه ها بر اساس موقعیت و شرایط هر بیمار ، ترکیب سینه ها ، مقدا کاهش اندازه مورد نظر ، ترجیحات فردی و توصیه بهترین جراح ماموپلاستی تهران انتخاب می شود.

مرحله 1 : بیهوشی برای ماموپلاستی

در این مرحله داروهایی برای قرار دادن شما در حالت بیهوشی و با هدف ایجاد احساس راحتی بیمار در طول اجرای فرایند ، مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه ها شامل بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی می باشد. پزشک بهترین گزینه را به بیمار خود توصیه می کند.

مرحله 2 : برش در عمل ماموپلاستی

گزینه های برش در عمل کاهشی پستان شامل موارد زیر می باشد:

 • الگوی دایره ای در اطراف هاله

خطوط برش ایجاد شده طبق این الگو ، به صورت اسکارهای دائمی و قابل رویت ، بر جای خواهند ماند. البته محل قرار گرفتن آنها به گونه ای است که به راحتی با سوتین یا مایو قابل پوشش دادن می باشند.

 • الگوی راکت شکل یا سوراخ کلیدی که در آن برشی در اطراف هاله ایجاد شده و به صورت عمودی به سمت خط چین سینه ادامه پیدا می کند.
 • الگوی T برعکس یا الگوی لنگر شکل

مرحله 3 : برداشتن بافت و قرار دادن سینه ها در موقعیت جدید در جراحی ماموپلاستی

در این مرحله ماموپلاستی بعد از ایجاد برش ، نوک سینه ها در موقعیت جدید قرار داده می شوند. هاله ، ناحیه رنگی اطراف نوک سینه نیز با برداشتن پوست اضافی ، کوچک می شود.

بافت پایه سینه نیز کاهش داده می شود و سینه ها بالا کشیده شده و شکل داده می شوند. در سینه های بسیار بزرگ ، گاهی لازم است هاله و نوک سینه نیز کوچک شود.

مرحله 4 : بستن برش ها در عمل ماموپلاستی

برش ها برای شکل دادن به سینه ها و خلق سینه هایی کوچک تر ، بهم رسانده شده و بخیه زده می شوند. بخیه ها برای پشتیبانی از بافت سینه ها و حفظ آنها در موقعیت و شکل جدید ، از لایه های عمیق شروع شده و به لایه های سطحی خاتمه می یابند. خطوط بر جای مانده از برش در این فرایند ماموپلاستی ، دائمی می باشد ، البته در بیشتر موارد به مرور زمان ، به میزان قابل ملاحظه ای بهبود یافته و نهایتاً محو می شوند.

مرحله 5 : مشاهده نتایج ماموپلاستی

نتایج ماموپلاستی کاهشی شما ، بلافاصله بعد از تکمیل فرایند جراحی قابل رویت می باشد. با گذر زمان ، تورم جراحی فروکش می کند و خطوط بر جای مانده از برش ، محو می شوند. رضایت از نتیجه جراحی ، رفته رفته ، بیشتر و بیشتر می شود.

ماموپلاستی چیست ؟

ریکاوری بعد از ماموپلاستی

 • پس از جراحی ، ناحیه درمان دچار تورم می شود. همچنین ممکن است بیمار تغییر رنگ را در ناحیه درمان تجربه کند که هر دو مورد، یعنی تورم و تغییر رنگ، موقتی بوده و به مرور زمان از بین می روند. لوله های تخلیه ترشحات که بعد از جراحی در ناحیه درمان قرار داده می شوند، به همراه پانسمان های ناحیه درمان، تقریباً در روز دوم بعد از ماموپلاستی در تهران برداشته می شود.
 • در طول دوره ریکاوری، سعی کنید آنچه را که پزشک تحت عنوان مراقبت های بعد از عمل به شما توصیه کرده است دنبال کنید.
 • سوتین های توصیه شده را مورد استفاده قرار دهید.
 • از خوابیدن به روی شکم بپرهیزید. خوابیدن به روی شکم باعث وارد آمدن فشار بر روی ناحیه درمان شده و می تواند نتیجه درمان را تحت تاثیر قرار دهد.
 • پزشک به شما توصیه می کند که از انجام فعالیت های سنگین به مدت حداقل یک ماه، خصوصاً در ناحیه سینه ها خودداری کنید.
 • در صورت احساس درد، داروهای مسکن تجویز شده توسط بهترین دکتر ماموپلاستی را مصرف کرده و داروهای آنتی بیوتیک را که با هدف پیشگیری از عفونت توصیه شده اند، با دقت تا انتها مورد استفاده قرار دهید.
 • منع استعمال سیگار نیز مثل تمام فرایند های درمان و زیبایی دیگر، توصیه ای است که پزشک موکداً به اجرای آن اصرار داشته و در واقع توصیه شماره یک محسوب می شود. سیگار با تاثیر منفی خود بر روی جریان خون و در نتیجه پایین آوردن کیفیت اکسیژن رسانی به ناحیه درمان، باعث کاهش کیفیت روند بهبود می شود.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی چیست ؟

 1. به محض اینکه از اتاق عمل خارج می شوید ، روند بهبودی شروع می شود.
 2. دو تا سه روز اول بعد از جراحی ، درد سبک تا متوسطی را تجربه خواهید کرد ؛ اما می توان با داروهای تجویز شده این مشکل را مدیریت کرد.
 3. دو هفته پس از جراحی ، می توانید فعالیت های محدودی را انجام دهید ؛ اما تا چند ماه نباید اجسام سنگین بلند کنید و دستان خود را بالاتر از سر قرار دهید.
 4. بعد از گذشت چندین روز می توان پانسمان گاز را از روی موضع جراحی شده برداشت ؛ بعد از آن ، به شما سوتین مخصوص جراحی داده می شود که باید طبق دستور بهترین دکتر ماموپلاستی در تهران استفاده شود.
 5. تورم ، کبودی و تغییر در احساس پوست نیز طبیعی است و در هفته های بعدی فروکش می کند.
 6. سریعترین زمان دوش گرفتن ، دو روز پس از جراحی است. سعی کنید از دوش دستی برای تمیز کردن بدن خود استفاده کنید ، بدن را طبق معمول بشویید اما فقط از یک اسفنج مرطوب یا دستمال مرطوب برای پاک کردن ناحیه پستان استفاده کنید.
 7. دمای آب را ولرم نگه دارید ؛ حمام بیش از حد بخار نداشته باشد. در هیچ شرایطی نباید سینه یا بدن خود را زیر آب قرار دهید. هنگام شستن موها ، سر خود را به سمت عقب نگه دارید و هیچ آبی به ناحیه قفسه سینه برخورد نکند.
 8. خوابیدن بعد از عمل سینه ، برای همه بیماران در شب اول ناراحت کننده است ؛ زیرا اکثر افراد عادت دارند به پهلو بخوابند ، در صورتی که بعد از جراحی سینه باید تا زمانی که پزشک توصیه می کند صرفا به پشت بخوابید و با دو بالش ، سر خود را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید به طوری که اطمینان حاصل کنید وزن بدن تان را روی پستان ها تحمیل نمی شود.

تعویض پانسمان ماموپلاستی

در طول فرایند جراحی کوچک کردن سینه ، برش هایی در سطح سینه ایجاد می شود که مراقبت از آنها نقش بسیار موثری در نتیجه درمان دارد. دکتر هادیزاده بعنوان بخش مهمی از فرایند جراحی کاهشی پستان، بعد از تکمیل فرایند ، آموزش کاملی را در خصوص پانسمان و مراقبت از زخم ها در اختیار بیمار قرار می دهد. پیشگیری از عفونت و کمک به جوش خوردن با کیفیت زخم ها ، بسیار حائز اهمیت است. در طول چند روز اول بعد از عمل ، برش ها پانسمان می شوند. در زمان تعویض پانسمان برای سهولت فرایند و عدم وارد آمدن فشار به ناحیه درمان شده ، بهتر است از اسپری مخصوص استفاده شود. این اسپری محل را کاملاً ضد عفونی کرده و فرایند تعویض را بهبود می بخشد.

در پانسمان تردیشنال ، زخم ها با پنبه و گار استریل پوشانده می شوندو با توجه به اینکه زخم ها خشک می شوند ، باید مرتب پانسمان را تعویض نمود.

در پانسمان با روش مدرن ، از فوم های مخصوصی استفاده می شود که دارای قابلیت جذب ترشحات و آنتی باکتریال بوده و در نتیجه یک سپر حفاظتی در برابر عفونت محسوب می شوند. پانسمان باید به صورت روزانه تعویض شده و شستشو داده شود. پس از سپری شدن یک هفته لوله تخلیه ترشحات برداشته می شود و بخیه ها نیز کشیده می شوند. سپس پزشک استفاده از گن مخصوص را توصیه کرده و دستورالعمل های بهداشتی برای مراقبت و ضد عفونی ناحیه درمان توصیه می شود.

نحوه خوابیدن بعد از ماموپلاستی

توصیه دکتر هادیزاده ، بهترین جراح ماموپلاستی تهران به شما این است که در زمان خوابیدن بعد از ماموپلاستی ، تحت زاویه 45 درجه قرار بگیرید و این کار را می توانید به راحتی با قرار دادن چند بالش در پشت ، انجام دهید. توصیه پزشک به شما برای خوابیدن تحت این موقعیت ، حداقل دو هفته می باشد. قرار گرفتن تحت این وضعیت در موقع خواب می تواند علاوه بر کمک به کاهش تورم ، از وارد آمدن فشار به سینه ها نیز جلوگیری کرده و باعث خلق تقارن بهتر در سینه ها شود. خوابیدن در این موقعیت باعث می شود که شما در هنگام خواب ، غلت نخورید و به روی سینه نخوابید.

تا چه مدت بعد از ماموپلاستی باید به پشت خوابید؟

بیمار باید حداقل به مدت 2 هفته بعد از جراحی زیبایی ماموپلاستی ، به پشت بخوابد. بهتر است قبل از فرایند ، خوابیدن در این موقعیت را تمرین کنید تا بعد از جراحی ، این موقعیت خواب شما را کلافه نکند و برایتان تازگی نداشته باشد. توصیه دکتر هادیزاده به بیماران خود استفاده از بالش های V شکل می باشد. این بالش در قسمت تحتانی کمر قرار داده می شود و با استفاده از بالش های دیگر در زیر سر و بخش فوقانی کمر ، از چرخیدن شما در هنگام خوابیدن ، جلوگیری به عمل می آید.

چرا در موقع خواب سینه ها درد می گیرد؟

بعد از جراحی ، حساس بودن سینه ها کاملاً طبیعی است و حدوداً 7 الی 21 روز طول می کشد تا درد و تورم در ناحیه درمان شده فروکش کند. حتماً دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک را برای کنترل درد اجرا کنید. پزشک برای کمک به کاهش درد ، داروهای مسکن را توصیه می کند که طبق دستور آنها را مورد استفاده قرار دهید. از خوابیدن به پهلو خودداری کنید. هر گونه فشار بر روی سینه ها می تواند باعث تشدید درد در آنها شود.

آیا حس سینه ها بعد از جراحی کاهشی از بین می رود ؟

تغییر در احساس سینه ها بعد از ماموپلاستی ، فقط یک عارضه جانبی موقت است و اکثر بیماران حدود 6 ماه پس از دوباره حساسیت طبیعی نوک سینه خود را بدست می آورند.

هزینه جراحی ماموپلاستی در تهران چقدر است ؟

هزینه عمل جراحی کوچک کردن سینه ها در تهران بر اساس پارامترهای متعددی ، اعم از دستمزد جراح ، هزینه بیمارستان یا کلینیک ، هزینه آزمایشات و سال جراحی محاسبه می شود. به عنوان مثال هزینه ماموپلاستی در سال 1401 نسبت به شال 1399 ، 1398، 1400 بیشتر بوده به طور کلی باید بگوییم هزینه نهایی عمل در جلسه مشاوره و پس از معاینه و بررسی های لازم ، به بیمار ابلاغ می گردد.

عوارض عمل جراحی ماموپلاستی چیست ؟

همه فرایندهای جراحی با عوارض جانبی روبرو هستند. برخی از این عوارض جانبی در میان فرایندهای مختلف جراحی عمومیت داشته و برخی از آنها مختص آن فرایند جراحی ویژه می باشند. صرفنظر از این موضوع، در خصوص عوارض جانبی مربوط به ماموپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کبودی : که یک رویداد موقتی بوده و بعد از سپری شدن مدت کوتاهی رفع می شود.
 • از بین رفتن حس در ناحیه نوک پستان یا پوست اطراف آن : که این عارضه جانبی نیز در بیشتر موارد موقتی می باشد و پس از مدتی با فعالیت مجدد اعصاب، حس از دست رفته بازخواهد گشت. انتخاب یک جراح خوب، در این خصوص بسیار حائز اهمیت است. گاهی در صورت سپرده شدن فرایند به دست یک جراح بی تجربه ممکن است از دست رفتن حس، به صورت دائمی باشد.
 • ناتوانی در شیردهی : یکی از توصیه های پزشک در خصوص تعیین زمان ماموپلاستی، موکول کردن آن به دوره بعد از بارداری و شیردهی است و با توجه به اهمیت بالای فرایند شیردهی، حتی الامکان باید از انجام هرگونه اقدامی که باعث بروز اختلال در این فرایند شود، خودداری نمود.
 • نامتقارن بودن سینه ها : بی تقارنی در سینه های چپ و راست، عارضه دیگری است که باز هم با سپردن جراحی به دست یک جراح با تجربه، ارتباط مستقیم دارد. البته در حالت طبیعی نیز یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچک تر است، ولی گاهی بعد از مامو پلاستی به دست یک جراح بی تجربه، این عدم تقارن و تفاوت در اندازه، به شکل چشمگیری خودنمایی می کند.

جای بخیه ها در عمل ماموپلاستی به چه صورت است ؟

ممکن است باقی ماندن جای بخیه ها از مواردی باشد که بعد از عمل کوچک کردن پستان ها ذهن شما را درگیر نماید و این نگرانی وجود داشته باشد که بعد از عمل ، آثار جراحی باقی بماند. در حالی که اگر مراقبت های بعد از عمل کوچک کردن سینه که توسط بهترین دکتر ماموپلاستی در تهران توصیه شده اند را انجام دهید ، به مرور زمان جای بخیه ها محو خواهد شد. همچین برای کمک به از بین بردن آن می توانید با مشورت جراح سینه از کرم های ترمیم کننده مناسب استفاده نمایید. در حال حاضر لیزر در زمینه زیبایی و پزشکی نیز پیشرفت زیادی داشته است. اگر حساسیت زیادی در رابطه با باقی ماندن جای برش های جراحی بعد از عمل دارید ، می توانید از دستگاه های لیزر کمک بگیرید.

راه های موثر در کاهش ورم سینه بعد از ماموپلاستی

تورم  ، کبودی و التهاب بعد از پروسه جراحی امری کاملا طبیعی می باشد و اغلب 4 هفته زمان می برد تا آثار کبودی ها و تورم از بین برود. در این رابطه راهکارهایی وجود دارد به تسریع روند بهبودی و کاهش تورم پستان ها بعد از عمل کمک می کند که عبارت هستند از :

 • استفاده از کمپرس یخ
 • عدم پوشیدن لباس های تنگ و چسبان
 • کاهش مصرف نمک در رژیم غذایی
 • نوشیدن مایعات به میزان کافی
 • استفاده از کرم ها و پمادهای مخصوص که توسط پزشک تجویز شده است.

همچنین باید از انجام موارد زیر اجتناب نمایید :

 • خم شدن
 • انجام فعالیت های سنگین
 • بلند کردن اجسام
 • خوابیدن به روی شکم

آیا ماموپلاستی خطرناک است ؟

اگر به دلایلی که در این مقاله بیان شد ، کاندید مناسبی برای انجام عمل کوچک کردن سینه ها نباشید ، ممکن است ماموپلاستی برای شما خطرناک باشد.  انتخاب یک جراح خوب ماموپلاستی در تهران موجب می شود تا وضعیت سلامتی شما به خوبی بررسی شود تا بعد از عمل به مشکلات جدی دچار نشوید.

از دیگر مواردی که ریسک خطرات و عوارض بعد از این جراحی را کاهش می دهد ، رعایت نکات و دستورالعمل های بعد از عمل زیبایی سینه است که توسط پزشک به شما ارائه می شود. به همین دلیل در رعایت این موارد باید نهایت دقت را داشته باشید.

از کجا مشخص می شود که کاندید خوبی برای این جراحی هستیم ؟

در جلسه مشاوره با پزشک ، سوالاتی مطرح شده و هدف شما از انجام ماموپلاستی مشخص می شود. همچنین در رابطه با سوابق بیماری و جراحی های گذشته سوالاتی پرسیده خواهد شد. سپس معاینات فیزیکی لازم توسط جراح انجام شده و برای ارزیابی دقیق تر آزمایش های تجویز می شود که شامل موارد زیر است :

 • ماموگرافی
 • آزمایش خون
 • آزمایش ادرار

آیا احتمال دارد جراحی کوچک کردن سینه موجب بروز سرطان شود ؟

بررسی ها نشان می دهد هیچ ارتباطی بین سرطان پستان و جراحی های زیبایی سینه وجود ندارد. حتی این باور وجود دارد که با انجام ماموپلاستی ، ریسک ابتلا به سرطان سینه کاهش پیدا می کند ؛ زیرا در این جراحی نیاز است بافت های اضافی سینه برداشته شود که همین عامل موجب کاهش ابتلا به سرطان پستان خواهد شد.

شیردهی پس از جراحی کوچک کردن پستان

در فرآیند کاهش حجم سینه ، بهترین جراح ماموپلاستی تهران تلاش می کند تا قسمتی از بافت سینه را دست نخورده باقی بگذارد تا در پروسه شیردهی مشکلی ایجاد نگردد. اینکه سینه فرد متقاضی بعد از عمل تا چه مقدار شیر تولید کند و بتوان از آن برای این عمل استفاده کرد یا نه ، به نوع پروسیجر و میزان آسیب دیدن اعصاب بستگی دارد. این اعصاب در ترشح دو هورمون اکسیتوکسین و پرولاکتین ایفای نقش می کنند ، به همین خاطر صدمه دیدن آن ها حین رویکرد می تواند روند شیردهی را با مشکل مواجه سازد. این دو هورمون ، در تولید شیر نقش مهمی را ایفا می کنند.

پوشیدن سوتین مناسب پس از ماموپلاستی

یکی از مهم ترین بخش های مراقبت های بعد از این جراحی ، به تن کردن یک سوتین استاندارد است که توسط یک جراح سینه خوب در تهران تجویز شده باشد. استفاده از این لباس به این خاطر حائز اهمیت می باشد که پستان ها بعد از عمل کوچک کردن سینه ، نیاز به پشتیبانی دارند و تغییر در شکل این عضو ، می تواند روی نتیجه حاصل اثر داشته باشد.

پیشنهاد می شود برای کنترل ورم و درد در پستان ها ، از سوتین های فشرده ساز بهره بگیرید. زمانی که کمی از دوره نقاهت گذشت ، می توانید اندازه این سوتین ها را به وسیله کش تعبیه شده در آن کاهش دهید. دیگر مدلی که می توانید از آن کمک بگیرید ، سوتین هایی هستند که از جلو به وسیله زیپ یا گیره بسته می شوند. با استفاده از این مدل ، دیگر هنگام بستن قفل آن ، به پستان ها فشار وارد نخواهد شد.

در مواردی که حین جراحی ، ایمپلنت نیز جایگذاری شده باشد ، بهترین جراح ماموپلاستی تهران توصیه می کند تا برای پیشگیری از حرکت این پروتزها از باندهای مخصوص ماموپلاستی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]