۱۸ دی

علائم سرطان سينه

علائم سرطان سينه

سرطان سينه از رشد خارج از قاعده سلول هاي غير طبيعي در سينه ناشي مي شود . در هر دو نوع تومورهاي خوش خيم و بدخيم ، رشد سريع و زياد سلول ها وجود دارد زياد شدن سلول ها در تومور هاي خوش خيم در مرحله ي مشخصي متوقف مي شود اما در تومور هاي بدخيم اين رشد به صورت غير قابل مهار ادامه پيدا مي كند به طوري كه در صورت عدم درمان ، كل قسمت هاي بدن را تحت تاثير قرار مي دهد و از كار مي اندازد . در ذيل علائم سرطان سينه را ذكر مي كنيم .علائم سرطان سينه

*توده و يا تومور سينه :

توده هاي مشكوك زماني كه سينه را لمس مي كنيم يه صورت سفت يا سخت ، گاه غير متحرك و يا چسبندگي به اطراف قابل احساس است . اين توده ها دردي در فرد ايجاد نمي كنند و خوش خيم و يا بدخيم بودن آن ها به عهده ي پزشك مي باشد .

*ترشح از نوك سينه :

ممكن است ترشحاتي با رنگ هاي مختلف از سينه خارج شوند . ترشحاتي كه بر اثر بیماری سرطان سينه خارج مي شوند معمولا خون واضح و يا خونابه اي يا در بعضي موارد بي رنگ هستند .

*تغييرات پوست سينه :

ممكن است نوك سينه فرورفته شود و يا اينكه پوست سينه كشيده شود . لازم به ذكر است اين علامت دال بر سرطان نيست و گاهي به دنبال بيماري هاي خوش خيم سينه نيز ايجاد مي شود .

*تغييرات نوك سينه :

ممكن است در برخي افراد فرورفتگي نوك سينه پس از شيردهي و يا پس از دوران بلوغ ايجاد شود كه معمولا خود به خود به حالت اوليه برمي گردد  اما اين علامت در سرطان حالت ثابت دارد .

*بزرگي غدد لنفاوي زير بغل :

ممكن است بزرگي غدد لنفاوي زير بغل به علت ضايعات خوش خيم و همچنين التهاب ها و ضربه به دست و يا سينه به وجود آيد بنابراين نبايد اين علامت را به طور قطعي ناشي از سرطان سينه دانست .

*تغيير اندازه ي سينه :

در بعضي مواقع بر اثر وجود يك تومور بزرگ در سينه و التهابات زياد ، يك طرف پستان بزرگتر از طرف مقابل مي شود اما اينكه ناشي از سرطان است يا خير بايد با معاينه ي پزشك تشخيص داده شود .

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیفت سینه ، پروتز سینه )

علائم سرطان سينه
مجموع امتیاز 5 از 7 رای

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ