۱۷ تیر

ترکیدن پروتز سینه

ترکیدن پروتز سینه

در حدود یک سال گذشته در بانوانی که تصمیم دارند تا برای عمل پروتز سینه اقدام نمایند، این نگرانی به وجود آمده که آیا خطر ترکیدن پروتز سینه وجود دارد یا خیر ؟

این نگرانی ، به دنبال شایعه ای از سوی یک شرکت هواپیمایی به دلیل منافع شخصی خود و در پی مرخصی های مکرر اعضای تیم خود برای انجام جراحی پروتز سینه به وجود آمد. در رابطه با ترکیدن پروتز سینه در هواپیما ، این سوال را برای بانوان به وجود  آورده که آیا ممکن است پروتز دچار پارگی یا ترکیدن شود ؟

ترکیدن پروتز سینه

باید توضیح داد که هنگامی که فضای مورد نیاز برای قرار گیری پروتز در سینه ایجاد می گردد ، کمی هوا دور پروتز موجود است ، اما در طی روز های اولیه به طور کامل جذب می گردد و پروتز سینه جزو بدن می شود و نه تنها در در هواپیما بلکه در هر ارتفاعی ، در ساختار پروتز تغییری به وجود نمی آید . فرد می تواند در نهایت بعد از گذشت 48 ساعت از جراحی سوار هواپیما بشود .

تذکر :

لازم به ذکر است اگر قرار باشد ضربه ای باعث پارگی پروتز شود ، یقیناً قفسه سینه را نیز دچار آسیب خواهد کرد .

این شایعه باعث شده تا بانوان دچار نگرانی و وسواس بیشتری در رابطه با عوارض جراحی پروتز سینه بشوند.

افرادی که تحت عمل پروتزسینه قرار می گیرند، در صورتی که توسط یک جراح سینه خوب جراحی شوند. اقدامات قبل از پروتز سینه ( مانند عدم مصرف سیگار ، عدم استفاده از برخی دارو ها ) و مراقبت های بعد از جراحی ( نظیر مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها ، عدم انجام فعالیت های سنگین و پر تحرک به ویژه فعالیت هایی که منجر به ایجاد درد در قفسه سینه بشوند و مراجعه برای ویزیت های دوره ای ) را جدی بگیرند، می توانند مطمئن باشند که دچار مشکل نخواهند شد.

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیفت سینه ، پروتز سینه )

ترکیدن پروتز سینه
مجموع امتیاز 4.4 از 5 رای

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ