۲۸ مرد

انکوپلاستی

انکوپلاستی

جراحی انکوپلاستی یکی از روش های جراحی سرطان پستان است که همزمان به جراحی پلاستیک و زیبایی پستان نیز می پردازد.

در جراحی انکوپلاستی ، از تکنیک های خاصی استفاده می شود که به کمک آنها می توان پستان را مجددا بعد از برداشتن بافت آسیب دیده سرطانی، فرم داد یا ایجاد نمود.

بعد از جراحی علاوه بر حذف کردن کامل تومور سرطانی ، پستان بیمار نیز بسیار زیبا خواهد شد.

مزایای جراحی انکوپلاستی :

در جراحی آنکوپلاستی ، علاوه بر جراحی سرطان سینه ، پستان نیز حفظ می گردد. بانوان به دلیل ابتلاء به سرطان،تحت فشارو استرس بالایی قرار می گیرند. زمانی که زیبایی خود را تحت این جراحی به دست می آورند احساس بهتری از خود و زندگی پیدا می کنند و امیدوار تر می شوند. در واقع به حفظ روحیه بیمار کمک خواهد شد.

 

انکوپلاستی

عملکرد جراحی انکوپلاستی چگونه است؟

به هنگام جراحی توده ، از نسج سینه یک حاشیه سالم برداشته می شود. نسج سینه باقی مانده توسط رادیوتراپی درمان می گردد. زمانی که بیمار تحت درمان رادیوتراپی قرار می گیرد از بازگشت این بیماری جلوگیری می کند.

گاهی اوقات زمانی که توده های بزرگ سرطانی از سینه برداشته می شود، سینه دچار بد فرمی در ظاهر و نا متقارن بودن می گردد. با به کار بردن تکنیک های جدید استفاده از پروتز سینه ، بازسازی و ترمیم سینه ، در زمینه جراحی پلاستیک این مشکل برطرف شده است.

نکات لازم در مورد درمان سرطان با جراحی انکوپلاستی :

حفظ بافت و زیبایی ظاهری سینه در درمان سرطان مهم است اما درمان و ایجاد سلامتی مجدد بیمار بسیار مهم تر است.

عوامل مختلفی مانند اندازه توده، سن بیمارو …. وجود دارد که مشخص کننده حفظ بافت سینه در جراحی است.

با هماهنگی و صلاحدید پزشک می توانید از توده نمونه برداری کنید، این عمل باعث پخش توده نمی شود. نمونه برداری، روش درمانی و مرحله بیماری را تعیین می کند.

بانوان که تحت درمان قرار گرفتند می توانند مانند افراد دیگر روابط زناشوئی داشته باشند و یا باردار شوند.

هشدار: زمانی که زیر بغل تخلیه می شود نبایست از آن دست کار سنگین، خون گیری و یا تزریق شود. این نکته را تا پایان عمر به خاطر داشته باشید.

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیفت سینه ، پروتز سینه )

 

انکوپلاستی
به این مقاله امتیاز دهید

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

نظرات بسته شده است.