۱۷ فرو

انواع برش در جراحی پروتز سینه

انواع برش در جراحی پروتز سینه

انواع برش در جراحی پروتز سینه : در پروتز سینه ، به منظور جاگذاری پروتز ها ، می توان از برش های مختلفی استفاده نمود .

این برش ها در قسمت هایی ایجاد می شود که ، در آینده کم ترین اسکار ممکن را بر جای بگذارد و حتی المقدور قابل مشاهده نباشد .

این برش ها در پروتز های سالینی در حدود سه تا چهار سانتی متر و در پروتز های سیلیکونی بین چهار تا پنج سانتی متر خواهد بود .

درادامه انواع برش در جراحی پروتز سینه را تشریح می نماییم .

انواع برش در جراحی پروتز سینه

از چهار قسمت از سینه می توان برش را ایجاد نمود :

  • برش دور ناف
  • برش زیر بغل transaxillary) )
  • برش دور هاله ی سینه (periareolar)
  • برش زیر سینه  (inframammary)

 

برش دور ناف تنها در موارد خاص انجام می شود و تنها در پروتز های آب نمکی ( سالینی ) می توان از آن استفاده کرد و روش دشوار به حساب می آید .

برش زیر بغل : در این روش بر روی سینه برشی ایجاد نمی شود و به همین علت ترجیح اکثر افراد متقاضی است ، اما اشکالی که می توان به این روش گرفت این است که ، امکان دارد تا پروتز بالاتر از محلی که باید ، قرار بگیرد .

برش دور هاله ی سینه ( آرئول ) : این برش برای افرادی که قرار است تا همزمان با انجام جراحی پروتز سینه ، لیفت سینه را نیز انجام دهند ، بهترین گزینه است .

برش زیر سینه : رایج ترین روش ایجاد برش برای جای گذاری پروتز سینه است و به بانوان جوان پیشنهاد می شود . همچنین دسترسی به بافت سینه نیز آسان تر بوده و امکان تغییر در احساس موضع حداقل خواهد بود .

در پایان توصیه می شود تا انتخاب نوع برش و پروتز را  بر با مشورت جراح سینه خود انتخاب کنید و برای گزینش نوع پروتز و برش اصراری نکنید ، چرا که جراح سینه با مهارت و تجربه خود می تواند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد نماید .

 

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیفت سینه ، پروتز سینه )

دکتر محمد هادیزاده

انواع برش در جراحی پروتز سینه
به این مقاله امتیاز دهید

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ