زمان مطالعه: 8 دقیقه

یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی نافرمی شکم ، ابدومینوپلاستی است. چین های مختلف در پوست شکم ، برجستگی های زیاد نامتعارف شکم ، شلی و افتادگی پوست شکم که باعث نپوشیدن بسیاری از لباس ها می شود یا وجود ترکهای زیاد در پوست شکم برای اکثر افراد آزار دهنده بوده و آن ها را به سمت جراحی شکم ترغیب می کند. در این مقاله دکتر هادیزاده یکی از بهترین جراحان زیبایی عمل شکم در تهران به موضوع ابدومینوپلاستی در تهران پرداخته است اگر تصمیم به انجام این جراحی دارید ، توصیه می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر هادیزاده

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

در این جراحی به وسیله ایجاد برش در قسمت زیرین شکم ، پوست شکم را از عضله زیرین جدا می کنیم.

این آزاد سازی از قسمت لبه دنده ها در بالا و در طرفین تا پهلوها ادامه دارد ؛ طی انجام ابدومینوپلاستی عضلات شل جدار شکم در خط وسط را از طریق دوخت با نخ های غیرقابل جذب چین می دهند و بعد از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه های زخم ، به اتمام می رسد.

طول برش در این نوع جراحی بستگی به میزان افتادگی و چین پوست شکم بیمار دارد به این صورت که اگر بیمار خودش را در حالت نشسته نگاه کند ، طول برش باید به میزان چین پوستی باشد که در قسمت زیرین شکم وجود دارد و بخاطر اینکه طول این چین خوردگی در هر بیمار متفاوت بوده در نتیجه طول برش هم در بیماران مختلف متفاوت است.

در صورتی که فرد افتادگی ، شلی عضلات و همچنین چربی چشمگیری داشته باشد ، علاوه بر ابدومینوپلاستی ، باید لیپوساکشن هم انجام دهد.

به خانم هایی که بعد از سزارین یا زایمان قصد جراحی زیبایی شکم خود را دارند ، توصیه می شود که برای تغیین تکلیف نهائی پوست شکم ( شلی عضلات و معین شدن میزان چربی زیر پوستی ) حداقل 6 ماه تا یک سال پس از زایمان ابدومینوپلاستي را انجام دهند.

کدام بیمار نباید ابدومینوپلاستی انجام دهد ؟

 1. افرادی که می خواهند لاغر شوند بهتر است اول به وزن ایده ال خود برسند.
 2. خانم هایی که قصد باردار شدن دارند بهتر جراحی را به بعد از زایمان به تعویق بیندازد.

گن بعد از ابدومینوپلاستی

پوشیدن گن به منظور ایجاد فشار یکنواخت و مداوم بر روی شکم ، تسریع در چسبیدن پوست به عضله زیرین و سفت و یکدست شدن پوست شکم به توصیه بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران بعد از عمل الزامیست.

انواع ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی با توجه به میزان چربی و پوست اضافه شکم از سه روش قابل انجام است.

 • ابدومینوپلاستی گرداگرد

این روش از عمل زیبایی شکم جراحی وسیع شکمی است که برش ایجاد شده ، از زیر شکم تا بخشی از پشت بیمار امتداد می یابد و بیمار در دو جهت ابتدا روی شکم و سپس برای اعمال تغییرات به پشت روی تخت قرار می گیرد.

 • عمل زیبایی شکم کامل

این روش برای افرادی مناسب است که نیاز به ترمیم اساسی در ناحیه شکم خود داشته باشند. در این روش برش کاملی از سمت راست پهلو تا سمت چپ پهلو زده می شود.

 • مینی ابدومینوپلاستی

این روش بسیار راحت است و جراحی شکم کوچکی محسوب می شود. برشی که در این روش از عمل تامی تاک ایجاد می شود برش کوچکی در زیر شکم خواهد بود و مناسب افرادی است که فقط در ناحیه تحتانی یا در زیر شکم دارای چربی اضافه و پوست افتاده هستند.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر هادیزاده

 

موارد انجام ابدومینوپلاستی

 • خانم هایی که به دلیل انجام یک یا چند زایمان پوستشان شل شده ، چربی در محل تجمع کرده و یا ترک های پوستی بر روی شکمشان ایجاد شده است.
 • کسانی به موجب کاهش وزن زیاد پوستشان افتاده و عضلاتشان شل شده است.
 • کسانی که به علت داشتن چاقی مرضی تحت عمل هایی چون گاستریک بادیگ یا بای پاس معده قرار گرفته اند و وزنشان به شدت کاهش یافته و باعث شل شدن و افتادگی پوست سایر بدن همچون شکم و پهلو گشته است.

لازم به ذکر می باشد که عمل ابدومینوپلاستی تنها در خانم ها انجام نمی شود و به روی آقایان نیز قابل انجام می باشد. ضمنا این عمل به عنوان روشی برای کاهش وزن نمی باشد ؛ بلکه فرد باید قبل از انجام این عمل از راه رژیم غذایی و ورزش حداکثر وزن خود را کاهش دهد و 6 ماه وزن ثابتی داشته باشد.

مزایای آبدومینوپلاستی

 • خونریزی کمتر
 • به دلیل انجام لیپوساکشن نمای شکم بهتر خواهد شد و نمای نیم رخ نیز طبیعی تر است.
 • میزان عوارض احتمالی پس از عمل در این روش کمتر می باشد.
 • اکثر شریان های تغذیه کننده مهم ، اعصاب جدار شکم و لنفاتیک حفظ خواهد شد.
 • روند بهبودی پس از عمل سریع می باشد و بیمار نیز زودتر ترخیص می شود.
 • میزان ایمنی برای افراد سیگاری بیشتر می باشد.

این موارد از مزایای بدومینوپلاستی در تهران با دکتر محمد هادیزاده ، می باشند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

کاندیدای ابدومینوپلاستی

 • وزن فرد به وزن ایده آل نزدیک باشد.
 • در طی 6 ماه اخیر قبل ابدومینوپلاستی باید وزن فرد ثابت باشد.
 • قبل از انجام جراحی روش های رژیم غذایی و ورزش را انجام داده باشد.
 • انتظارات واقعی از عمل داشته باشد نه انتظارات رویایی.
 • ثبات روحی و روانی داشته باشد.
 • خطرات و عوارض احتمالی را درک و قبول کرده باشد.
 • بعد از عمل جراحی قصد کاهش وزن شدید را نداشته باشد.

انجام عمل مانع بارداری نمی شود اما بهتر است این عمل پس از آخرین زایمان صورت گیرد ؛ زیرا بعد از بارداری دوباره پوست شل خواهد شد و به موجب تحت فشار قرار گرفتن عضلات دوخته شده باز می شوند. به علاوه اگر قصد انجام ابدومینوپلاستی پس از زایمان را دارید ، حداقل 6 ماه پس از زایمان اقدام نمایید.

موارد نسبی که مانع انجام جراحی تامی تاکی می شود

 • سیگار کشیدن
 • مبتلا بودن به دیابت
 • سوء تغذیه داشتن
 • اختلال در ایمنی
 • اشکالات ترمیم زخم
 • استفاده از داروهایی ضد انعقاد
 • لخته شدن ورید های عمقی در پا و یا ریه
 • مشکلات در عملکرد روده و یا مثانه
 • نارسایی در ورید یا لنفادم اندام تحتانی
 • مشکلات طبی که شامل بیماری های انسدادی مزمن ریه ، نارسایی کلیه و کم خونی می باشند.

اقدامات قبل ابدومینوپلاستی

 • امتناع از سیگار کشیدن 4 تا 6 هفته قبل انجام عمل
 • استفاده روزانه از مولتی ویتامین
 • اجتناب از داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین
 • اجتناب از مصرف همه مکمل های غذایی و گیاهی که مورد تایید جراح نمی باشد.
 • انجام آزمایش های لازم قبل از عمل
 • استفاده از شکم بند دو هفته قبل از عمل ابدومینوپلاستی که بعضی جراحان توصیه می کنند.
 • امتناع از مصرف داروهایی چون اسید های چرب و چای سبز که خطر خون ریزی را بالا می برند.
 • برای انجام عمل تامی تاکی از بیهوشی عمومی استفاده می شود و بسته به نوع و وسعت عمل 2 تا 5 ساعت به طول می انجامد.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی

انتخاب بهترین جراح برای سپردن فرایند عمل زیبایی شکم به دست او یکی از مهم ترین اقدامات در زمان اقدام به بهره مند شدن از یک اندام زیباتر می باشد. عدم به خرج دادن دقت و حساسیت لازم و کافی در این انتخاب می تواند عوارض و خطرات جبران ناپذیری را برای سلامت جسم و روان فرد به دنبال داشته باشد. در فرایند انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران ، لازم است مولفه هایی از قبیل تعداد جراحی های موفقیت آمیز ثبت شده در کارنامه کاری جراح ، بررسی سوابق کاری او و در نظر گرفتن سطح تجربه و مهارت جراح ، مد نظر قرار داده شود.

آیا می توان بعد از زایمان سزارین ، جراحی ابدومینوپلاستی انجام داد ؟

اگر بانوان قصد دارند تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی با دکتر هادیزاده قرار گیرند ، بهتر است این فرایند زیبایی را تا بعد از زایمان خود به تعویق انداخته و زمانی که برنامه ای برای فرزند آوری نداشته باشند ، برای بهره مند شدن از این پروسیجر زیبایی ، اقدام کنند. به علاوه ، داروی بیهوشی استفاده شده در طول عمل ، می تواند کیفیت شیر را در دوره شیردهی مادر ، تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین منطقی ترین روش اجتناب از زمانبندی اجرای جراحی در طول دوره شیردهی است.

برخی نگران این هستند که آیا می توانند بعد از جراحی زیبایی شکم ، باردار شوند یا زایمان خود را با روش سزارین انجام دهند یا خیر. پاسخ دکتر هادیزاده به این گروه از عزیزان این است که این فرایند جراحی زیبایی ، محدودیتی را برای بارداری و زایمان سزارین بوجود نخواهد آورد.

مزایای ابدومینوپلاستی

جراحی تامی تاکی فرایند جراحی زیبایی است در مقایسه با سایر روش هایی که برای کاهش دادن وزن از طریق حذف چربی در ناحیه شکم اتفاق می افتد ، مزیت های قابل ملاحظه ای را به همراه دارد. در ادامه به ذکر برخی از این مزایا می پردازیم :

 • ابدومینوپلاستی می تواند چین و چروک های روی پوست را از بین برده و باعث لیفت آن شود.
 • این فرایند قادر است با سرعت چشمگیر باعث حذف چربی ها شده و عوارض کمتری را به همراه داشته باشد.
 • با استفاده از این پروسیجر ، عضلات ناحیه شکم تقویت می شود و شکم ، فرم زیباتری را پیدا می کند.

مراقبتهای بعد از ابدومینوپلاستی

 1. مراقبت های بعد از عمل زیبایی شکم بسیار راحت بوده ؛ چرا که در این روش آسیب خیلی کمی به بدن وارد می گردد ؛ بنابراین با رعایت نکات زیر با خیال راحت این دوران را سپری خواهید کرد.
 2. بعد از عمل ابدومینوپلاستی در تهران تا جایی که امکان دارد راه بروید ، راه رفتن در هفته اول باید بصورت خمیده باشد تا به ناحیه بخیه ها فشار زیادی وارد نشود.
 3. سه روز بعد از عمل به کمک همراه ، شکم بند را باز نمایید ، همه پانسمان ها ، چسب ها و گازها را بردارید و از شامپوی بچه یا شامپوی بتادین در حمام استفاده کنید.
 4. پماد آنتی بیوتیک روی محل زخم و ناف خود بزنید و نواحی پماد زده را با گاز بپوشانید ، گازها را بدون زدن چسب و با بستن شکم بند در محل خودش نگه دارید. توجه داشته باشید که شکم بند باید به صورتی بسته گردد که تمام زخم ها و ناحیه تناسلی را پوشانده و شل نباشد.

ابدومینوپلاستی همزمان با جراحی سینه

ممکن است افرادی که قصد جراحی زیبایی بدن دارند ، این سوال برای آن ها ایجاد شوند که آیا جراحی پروتز سینه همزمان با عمل ابدومینوپلاستی ممکن است ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت در صورتی که از نظر سلامتی شرایط خوبی داشته باشید می توانید این موضوع را در جلسه مشاوره با جراح زیبایی خود در میان بگذارید. تا در صورت امکان عمل زیبایی شکم و پروتز سینه شما به صورت همزمان انجام شود. به این موضوع دقت داشته باشید که انجام همزمان عمل های زیبایی هر چند که با دوره نقاهت سخت تری همراه است اما مزیت های بسیاری دارد که از جمله این موارد به نیاز به یک بار بیهوش شدن و گذراندن دوره نقاهت ، کاهش هزینه های جراحی نسبت به انجام عمل به صورت جداگانه می توان اشاره نمود.

آیا می توان بعد از ابدومینوپلاستی باردار شد ؟

بله، بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی (جراحی کاهش حجم شکم)، زنان می ‌توانند باردار شوند. اما برای برخی از زنان ، ممکن است مسائل مربوط به جراحی و تغییرات در بدن شان تأثیرگذار باشد. در این زمینه، مهم است که زنان با پزشک خود مشورت کنند تا برنامه ‌ریزی مناسبی برای بارداری و مراقبت از خود و جنین خود داشته باشند. پزشکان معمولاً توصیه می‌ کنند که بعد از عمل جراحی ، زنان حداقل چند ماه منتظر بمانند تا بدن بهبود یابد و آماده برای بارداری شود. همچنین ، برخی از زنان ممکن است نیاز به مراقبت های بیشتری داشته باشند. از آنجا که هر فرد و هر جراحی ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد، توصیه مهم این است که همواره با پزشک خود در ارتباط باشید و توصیه‌ها و دستورالعمل‌های او را دنبال کنید.

آیا با تامی تاک، می‌توان جای زخم عمل‌های شکمی را از بین برد؟

همانطور که اشاره شد ابدومینوپلاستی یک نوع جراحی زیبایی است که برای بهبود شکل و ظاهر شکم انجام می ‌شود. این جراحی عمدتاً برای کاهش حجم شکم، از جمله افتادگی و لختی پوست، به کار می ‌رود. اما عمل زیبایی شکم به طور اصلی برای بهبود شکل بدن استفاده می‌ شود و ممکن است به میزان متفاوتی بر زخم‌ های عمل جراحی شکمی تأثیر بگذارد. ابدومینوپلاستی ممکن است زخم‌ های عمل جراحی شکمی را به‌ طور قابل ملاحظه ‌ای کاهش دهد یا به نوعی مخفی کند. این جراحی عمدتاً با از بین بردن پوست اضافی و تقویت عضلات شکم انجام می ‌شود. اما برای اطمینان از اینکه زخم‌ ها کمتر قابل مشاهده باشند، ممکن است جراح از تکنیک ‌های خاصی مانند قرار دادن زخم در محل‌های مخفی استفاده کند. مهم است که هرگونه انتظارات و نگرانی‌ های خود را با جراح پلاستیک مطرح کنید تا بتوانید اطلاعات دقیق ‌تری در مورد نتایج جراحی خود داشته باشید. همچنین، به دلیل ماهیت هر فرد و نحوه بهبود زخم‌ ها، نتایج نهایی ممکن است متفاوت باشند.

هزینه‌ ابدومینوپلاستی در تهران چقدر است ؟

قیمت عمل ابدومینوپلاستی در تهران به مواردی از قبیل سن فرد ، وزن و وضعیت سلامت فرد و هزینه های دیگر بستگی دارد که با توجه به موارد ذکر شده و هزینه های دیگر ، شامل دستمزد جراح ، هزینه تجهیزات ، بی هوشی و داروهایی که در اتاق عمل مورد استفاده قرار می گیرد برای هر فرد متغیر است. در سال های 1400 و 1401 هزینه عمل تامی تاک در تهران چیزی حدود  45 تا 60 میلیون تومان بوده است. با توجه به نوسانات ارزی ممکن است این قیمت در سال 1402 و 1403 افزایش نیز پیدا کند. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]