زمان مطالعه: 31 دقیقه

پروتز سینه ، یکی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی سینه می باشد که باعث بهتر شدن شکل و فرم سینه یا ترمیم سینه ( پس از درمان سرطان و برداشت سینه ) و به منظور بازسازی فرم ظاهری سینه، صورت می گیرد، زنان برای افزایش اعتماد به نفس در خود ، تحت جراحی های زیبایی متفاوتی قرار می گیرند ؛ پروتز پستان یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه در سطح گسترده ای انجام می شود. در این مقاله دکتر محمد هادیزاده بهترین جراح پروتز سینه تهران توضیحات جامعی درباره این جراحی داده اند، توصیه می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

انواع پروتز سینه

پروتز پستان دارای انواع مختلفی است که بر اساس جنس مواد پر کننده ، اندازه ، شکل و میزان برجستگی آن طبقه بندی می شود ؛ که بنا بر نظر جراح سینه خوب در تهران و با توجه به نیازها و خواسته های بیمار یکی از انواع پروتز برای او انتخاب می گردد.

انواع پروتز سینه از لحاظ جنس

پروتز سينه از نظر مواد پرکننده به دو نوع تقسیم می شوند :

 • پروتز های سالینی ( آب نمکی )

این پروتز ها دارای جدار سیلیکونی غیرقابل نفوذ می باشند و مواد پر کننده آن ها از آب نمک استریل است. در صورتی که این پروتز ها پاره شوند ، خالی شده و مواد موجود در آن ها جذب شده و توسط بدن حل می گردد. این پروتز سینه در مقایسه با نوع سیلیکونی سفت تر هستند و برای قرار دادن آن ها در سینه ، نیاز به برش کوچکتری نسبت به پروتز های سیلیکونی وجود دارد. در حال حاضر به دلیل این که در موقع لمس این نوع از پروتزها ، تصنعی بودن آن ها ملموس است کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و می توان گفت که تقریبا منسوخ شده اند.

 • پروتز های سیلیکونی

مواد پر کننده این پروتزها ، ژل سیلیکون می باشد و انواع مختلفی از ژل سیلیکون با درجات تراکم و چسبندگی مختلف در آن به کار رفته است. وقتی که این پروتز پستان ها را لمس می کنیم به بافت طبیعی پستان شباهت دارند. در صورتی که پوسته آن ها دچار آسیب شود ممکن است ژل موجود در آن ها در داخل پوسته پروتز باقی بماند یا از آن خارج شده و به فضایی که پروتز در آن قرار گرفته وارد شود. البته لازم به ذکر است امکان پارگی پروتز سینه سیلیکونی ناچیز است و تنها در صورتی پاره خواهند شد که شدت ضربه وارده به سینه آن قدر زیاد باشد که قفسه سینه نیز آسیب ببیند.

در این جا لازم است تا متذکر شویم که نیاز به تعویض پروتز ربطی به جنس و نوع پروتز سينه ندارد ، لذا چنانچه پس از گذشت 10 تا 15 سال پس از جراحی پروتز سينه در تهران ، فرم ظاهری آن کمی تغییر کند ( در اثر مرور زمان ) ، فرد در صورت تمایل خود تواند برای تعویض پروتز اقدام نماید.

پروتز سینه

انواع پروتز سینه بر اساس شکل

 •  پروتزهای سینه قطره اشکی یا آناتومیکال

این پروتزها دارای برجستگی بیشتری در قسمت پایینی پروتز می باشند. پروتزهای اشکی ، بیشتر در افراد مسن که سینه آن ها دچار افتادگی شده است کاربرد دارد ، زیرا هدف از جراحی پروتز پستان در این دسته از بانوان این است که فرم طبیعی سینه حفظ می شود.

 • پروتز سینه گرد

این گونه پروتزها به دلیل شکل شان نسبت به پروتزهای قطره اشکی ، سینه های توپرتری ایجاد می کنند. به دلیل این که این نوع پروتز سينه در همه جهات دارای سایز و شکل یکسانی هستند ، از این رو نگرانی خاصی در مورد چرخش آن ها وجود ندارد. این نوع پروتزها بیشتر برای بانوان جوان کاربرد دارند.

انواع پروتز سینه از لحاظ نوع سطح پروتز

بر اساس نوع سطح پروتز ، مدل های متفاوتی وجود دارد که پروتز پستان با سطح صاف و زبر از اصلی ترین انواع آن می باشند.

 • پروتز پستان با سطح زبر

این نوع پروتز به دلیل داشتن سطح زبر خود ، منجر می گردد تا با گذشت زمان ، سطح پروتز در اطراف خود اسکار و بافت ایجاد کرده و در نتیجه پروتز سینه در محدوده خود حرکت کمتری داشته باشد.

 • پروتز پستان با سطح صاف

زمانی که سطح این پروتز را لمس می کنید ، کاملا صاف است و در محلی که قرار می گیرد در فرد احساس طبیعی ایجاد می کند. لازم به تذکر است که این نوع پروتز سینه ایراداتی هم دارد ، از جمله این که امکان دارد ، چین خوردگی در آن ها قابل رویت باشد. مسئله مهمی که در مورد پروتزهای سینه وجود دارد این است که در حالت طبیعی ممکن است یک لایه از بافت فیبروز ، به طور طبیعی به دور پروتز تشکیل شود ، که به آن در اصطلاح کپسول گفته می شود.

در پروتز با سطح صاف ، احتمال انقباض این کپسول ها بیشتر است که در نهایت ممکن است باعث بدفرمی در سینه بشود. در حالت کلی برای این که فرم سینه و لمس آن پس از جراحی ، طبیعی باشد ؛ باید توجه داشت که علاوه بر انتخاب نوع و جنس پروتز پستان ، مهارت و تبحر بهترین جراح پروتز سینه در تهران نیز در این امر دخیل است.

انواع برش در جراحی پروتز سینه

در جراحی پروتز پستان ، بهترین دکتر پروتز سینه در تهران به منظور جایگذاری پروتزها ، از برش های مختلفی استفاده می نماید. این برش ها در قسمت هایی ایجاد می شود که در آینده کم ترین اثر زخم ( اسکار ) ممکن را بر جای بگذارند و حتی المقدور قابل مشاهده نباشند. این برش ها در پروتزهای سالینی ، در حدود سه تا چهار سانتی متر و در پروتزهای سیلیکونی ، بین چهار تا پنج سانتی متر خواهند بود.

محل های ایجاد برش به منظور قرار دهی پروتز پستان عبارتند از :

 1. برش دور ناف : تنها در موارد خاص انجام می شود و صرفا در پروتز های آب نمکی ( سالینی ) می توان از آن استفاده کرد و روشی دشوار به حساب می آید.
 2. برش زیر بغل (transaxillary) : در این روش بر روی سینه برشی ایجاد نمی شود و به همین علت ، ترجیح اکثر افراد متقاضی است ؛ اما اشکالی که می توان به این روش گرفت این است که امکان دارد پروتز بالاتر از موقعیت نرمال قرار بگیرد.
 3. برش دور هاله سینه (periareolar) : این برش ، بهترین گزینه برای افرادی که قرار است همزمان با انجام عمل پروتز سینه ، لیفت سینه را نیز انجام دهند.
 4. برش زیر سینه (inframammary) : رایج ترین روش ایجاد برش برای جای گذاری پروتز است و به بانوان جوان پیشنهاد می شود ؛ همچنین در این روش دسترسی به بافت سینه نیز آسان تر بوده و امکان تغییر در احساس موضع به حداقل خواهد رسید.

پروتز سینه + دکتر هادیزاده

در پایان توصیه می شود تا انتخاب نوع برش و پروتز مناسب ، را با مشورت جراح سینه خود انتخاب کنید و برای گزینش نوع پروتز و برش اصراری نکنید ، چرا که جراح سینه با مهارت و تجربه خود می تواند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد نماید.

محل قرارگیری پروتز در سینه

یکی از مواردی که پیش از عمل برای بیماران معین می گردد ، محل جایگذاری ایمپلنت ها در بافت سینه است که توسط جراح پروتز سینه خوب در تهران معین می شود. به جهت اطلاع داوطلبان عزیز جراحی پروتز کردن سینه ، توضیحاتی را ارائه داده ایم.

پروتز زیر عضله

ایمپلنت در زیر عضله پکتورالیس قرار می گیرد. طی این پروسه بخش انتهایی ماهیچه در راستای دنده های قفسه سینه ، از محل جدا شده و پروتز در زیر آن جای می گیرد.

از مزایای پروتز زیر عضله می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1.  در این متد پوشش پروتز توسط بافت و عضلات سینه مطلوب تر بوده و به دنبال آن نتیجه حاصل طبیعی تر می باشد
 2. در این شرایط انجام تست ماموگرافی راحت تر بوده و نتیجه تست نیز دقیق تر می باشد
 3.  احتمال وقوع انقباض کپسولی بعد از عمل کمتر است.

معایبی که پروتز سینه زیر عضله به همراه دارد :

 •  به سبب برش های که روی عضلات سینه ایجاد می شوند ، انتظار می رود دوره نقاهت طولانی تر و کمی دشوارتر باشد.
 •  ورم نمود یافته به سبب دستکاری شدن بافت ها در مدت بیشتری بهبود پیدا می کند.

پروتز روی عضله

ایمپلنت سینه می تواند روی عضله پکتورالیس نیز قرار بگیرد . این مورد هم مزایا و محدودیت های منحصر به خود را دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم

مزایا :

 1. به این خاطر که عضلات پستان دستکاری نمی شوند ، دوره ریکاوری بعد از عمل پروتز سینه کوتاه تر و آسان تر می باشد.
 2. ورم سریع تر برطرف شده و نتیجه نهایی در زمانی کوتاه مشخص می گردد.
 3. احتمال دفورمه شدن ظاهر پستان به دلیل تکان خوردن عضلات سینه کمتر است.

معایب :

 • احتمال ایجاد ناهمواری به خصوص در میان بانوانی که عضله سینه کوچکی دارند بیشتر است.
 • نتیجه حاصل ممکن ست برای تمامی بانوان نچرال و طبیعی نباشد.

جراحی پروتز سینه تحت چه نوع بیهوشی انجام می شود ؟

جراحی پروتز پستان تحت بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد. هر چند بیهوشی عمومی یکی از گزینه های مورد ترجیح بسیاری از جراحان پلاستیک می باشد ، ولی این فرایند جراحی زیبایی ، تحت بی حسی موضعی نیز قابل اجرا است و یک دکتر خوب بزرگ کردن سینه در تهران با هدف اجتناب از عوارض جانبی بیهوشی عمومی ، بی حسی موضعی را بر می گزینند. به طور کلی ، بیهوشی عمومی می تواند مشکلات زیر را با خود به همراه داشته باشد :

 • به دلیل بالا بودن حجم مواد بیهوشی ، بیمار نمی تواند تنفس طبیعی داشته باشد و استفاده از تجهیزات کمکی برای تنظیم تنفس ، الزامی می باشد.
 • برخی بیماران بعد از بیهوشی عمومی ، دچار حالت تهوع می شوند.
 • حالت گیجی تا چند روز بعد از جراحی پروتز سینه ادامه می یابد.
 • بیماران اغلب به محض از بین رفتن آثار بیهوشی ، درد را احساس می کنند.

برخی متخصصان ، به جای بیهوشی عمومی ، از ترکیبی از تزریق درون وریدی و بی حسی لیدوکائین برای اجرای فرایند جراحی ، استفاده می کنند. علت اصلی ترجیح این متخصصان در استفاده از این نوع بیهوشی ، شامل موارد زیر می باشد :

 • بیمار می تواند به طور مستقل و بدون نیاز به تجهیزات کمکی نفس بکشد و استفاده از لوله تنفسی ، مورد نیاز نمی باشد.
 • بی حسی موضعی ، حالت تهوع را به همراه ندارد.
 • اثرات بی حسی ، ظرف چند ساعت از بین می رود و حالت گیجی فرد تا چند روز ادامه پیدا نمی کند.
 • تزریق لیدوکائین ، برش های جراحی را بی حس می کند به طوریکه وقتی بیمار حس خود را بازیابی می کند ، دردی را احساس نمی کند.

دلایل و موارد انجام عمل پروتز سینه چیست ؟

زمانی که زنان در ظاهر سینه خود متوجه نامتوازنی یا تغییرات دیگری ( در اثر بیماری یا علل مادرزادی ) می شوند تمایل دارند ، این حالات را به وضعیت نرمال یا حتی ایده آل تبدیل کنند. این تغییرات ممکن است یکی از موارد ذیل باشد :

 • رفع نامتقارن بودن سینه ها
 • اصلاح فرم سینه ها بعد از دوران حاملگی و شیردهی
 • افزایش حجم سینه ها یا ایجاد توازن در آن ها
 • رفع ناهنجاری مادرزادی سینه که در آن سینه به اندازه کافی رشد نکرده است.
 • رفع کاهش سایز سینه که به دلایل مختلفی همچون بارداری ، شیردهی و تغییرات وزن ایجاد شده است.
 • ترمیم بافت سینه در خانم هایی که به دنبال ابتلا به سرطان سینه و به منظور درمان آن ، مجبور شده اند بخشی یا همه بافت سینه شان را تخلیه کنند.

شرایط لازم برای انجام عمل پروتز پستان

 • بیماران باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند.
 • افراد باید از دو هفته قبل از جراحی پروتز سینه از سیگار کشیدن پرهیز نمایند.
 • بیماران باید انتظارات واقعی از نتیجه عمل پروتز سينه داشته باشند.

تعیین اندازه پروتز سینه

طی جلسه مشاوره ، بهترین دکتر پروتز پستان تهران به خواسته های بیمار گوش می دهد ، به اندازه گیری آناتومیکی سینه می پردازد و سپس پروتز مناسب را انتخاب می کند. انتخاب اندازه پروتز پستان ، تصمیمی کاملا شخصی است ؛ لذا بستگی دارد که شما می خواهید اندازه سینه های تان تا چه حدی بزرگ تر شود. در طول جلسه مشاوره ، بمنظور تعیین سایز مناسب برای شما ، از سوتین های اندازه گیری سفارشی که می توانید برای امتحان کردن اندازه ایمپلنت های مختلف مورد استفاده قرار دهید ، بهره برده می شود. این سوتین ها موقعیت فیزیکی در زمان واقعی آنچه که بعد از جراحی پروتز در سینه های شما خلق خواهد شد را به شکلی سفارشی به تصویر می کشد به گونه ای که شما می توانید قبل از جراحی پروتز سینه ، ببینید که سینه های شما بعد از عمل ، به چه شکل و اندازه ای در خواهند آمد. جراح شما دکتر هادیزاده در خصوص انتظارات منطقی و نتایج ، بر اساس نوع بدن شما ، گفتگوهای لازم را انجام خواهد داد. بیماران باید به این سطح از درک دست پیدا کنند که اهداف آنها از بزرگ کردن سینه ها با پروتز ، با توجه به متفاوت بودن بدن ها با یکدیگر باید در سطح منطقی باشد.

داوطلبین خوب برای جراحی پروتز سینه در تهران

ایمپلنت پستان یک گزینه خوب برای بانوانی است که مایلند سینه هایی خوش فرم تر و بزرگ تر داشته باشند. بعلاوه ، برخی بانوان به دلیل قرار گرفتن تحت عمل های جراحی برای درمان سرطان سینه ، سینه خود را از دست داده و همین امر ، تاثیرات روحی نامطلوبی را بر روی آنها بر جای گذاشته است. خوشبختانه ، پروتز سینه ، راهکاری مناسب برای جبران سینه از دست رفته و بازیابی شکل ظاهری مناسب محسوب می شود. برخی بانوان بنا به دلایل مادرزادی یا دلایل اکتسابی از قبیل بارداری ، شیردهی ، نوسانات شدید وزنی ، دچار بدشکلی در سینه های خود شده اند. پروتز پستان می تواند حجم از دست رفته در سینه ها را که عامل بدشکلی ایجاد شده در سینه ها می باشد ، جبران نماید. برای پروتز سالین ، هر بانوی 18 سال به بالایی که واجد شرایط برای انجام جراحی باشد ، داوطلب مناسب این پروسه محسوب می شود. برای پروتز سینه سیلیکون طبق اطلاعیه سازمان غذا و دارو ، بیمار باید 22 سال به بالا باشد.

آیا انجام پروتز سینه بدون جراحی ، امکان پذیر است ؟

پروتز در تعریف واقعی خود ، به معنی اندام مصنوعی است که جایگزین اندام طبیعی از دست رفته می شود. زمانی که به نقطه ای نرسیده اید که بتوانید با قطعیت ، برای جراحی ایمپلنت سینه تصمیم گیری کنید ، می توانید به طور موقتی ، از پروتز های موجود در بازار که در زیر سوتین قرار داده می شوند ، استفاده کنید. اگر حس شما در خصوص تغییرات رخ داده در شکل ظاهری سینه ها و اندام برایتان رضایت بخش بود ، می توانید به انجام پروتز سینه برای بهره مند شدن از داشتن سینه های بزرگ به صورت دائمی ، اقدام نمایید.

انتخاب پزشک برای جراحی پروتز سینه در تهران

تمامی متخصصین جراحی پلاستیک و جراحان عمومی می توانند این جراحی را انجام بدهند ، اما با توجه به حساسیتی که در عمل افزایش سایز سینه وجود دارد توصیه می شود تا یک پزشک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه در تهران ، این عمل را انجام دهد. زیرا جراح سینه با تجربه و مهارتی که در انجام جراحی های سینه دارد می تواند در دریافت یک نتیجه رضایت بخش ، اثر بسیاری داشته باشد.

 • بررسی پزشکی و تخصصی سینه

افراد پس از انتخاب جراح پلاستیک متبحر و مجرب ، باید از این منظر که کاندید مناسبی برای جراحی پروتز سینه در تهران هستند یا خیر ؛ از لحاظ وضعیت سینه و نوع بافت آن ، مورد ارزیابی پزشکی و تخصصی قرار گیرند.

 • مشاوره قبل از جراحی بزرگ کردن پستان با ایمپلنت

به منظور انجام جراحی پروتز سینه باید کاملا آگاهانه اقدام نمود. از این رو اکیدا توصیه می شود که متقاضیان این عمل جراحی در جلسه مشاوره قبل از عمل شرکت کرده و با جراح پلاستیک سینه در خصوص نوع و نحوه جراحی مشورت نموده و از نتیجه عمل مطلع گردند. به طور کلی متقاضی جراحی پروتز پستان؛ باید از نوع پروتز سينه ، سایز و محل قرارگیری آن و نیز محل برش جراحی جهت قراردهی پروتز ؛ اطلاعات مناسبی از پزشک خود دریافت کند تا بدین ترتیب تصمیم گیری برای انجام این جراحی به سهولت برای وی امکان پذیر گردد.

آیا امکان انجام عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه وجود دارد ؟

هدف از انجام جراحی پروتز سينه افزایش سایز سینه ها می باشد ، لذا این عمل به تنهایی باعث لیفت سینه نمی شود و تنها مختصری به بالا رفتن سینه ها کمک می کند. از این رو به منظور رفع کامل افتادگی سینه ها باید جراحی انجام پذیرد. انجام جراحی پروتز سینه همراه با لیفت سینه ، باعث بهبود افتادگی و افزایش سایز سینه و در نتیجه بهبود ظاهر سینه ها می شود. از این رو برخی از جراحان ، عمل پروتز سينه را همزمان با لیفت سینه انجام می دهند تا به این ترتیب علاوه بر تغییر سایز پستان ها ، افتادگی آن نیز برطرف شود. به این نکته توجه کنید که لیفت پستان ، تنها باعث بهبود شکل ظاهری سینه ها می شود و اندازه و سایز سینه را تغییر نمی دهد.

اقدامات قبل از عمل پروتز سینه

برای این که هر نوع جراحی انجام دهید ، چه با هدف درمانی و چه با هدف زیبایی ؛ لازم است تا قبل ازعمل اقداماتی صورت گیرد و بیمار آگاهی لازم را درباره شرایط عمل و اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از آن داشته باشد.

نکاتی که قبل از عمل پروتز پستان باید رعایت شوند عبارتند از :

 • فرد توسط بهترین جراح سینه در تهران مورد معاینه قرار می گیرد ، زیرا برای انجام عمل پروتز سینه تاییدیه از سوی پزشک لازم است.
 • ممکن است لازم باشد تا مصرف برخی از دارو ها موقتا قطع شده یا دارویی به روند درمان بیمار اضافه گردد.
 • از دو هفته قبل تا یک ماه بعد از عمل بزرگ کردن سینه با ایمپلنت ، مصرف دخانیات به خصوص سیگار و همچنین نوشیدنی های الکل دار باید متوقف گردد.
 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد التهاب هایی که احتمال خطر خون ریزی را افزایش می دهند از دو هفته قبل از عمل پروتز پستان ممنوع است.

چگونه می توان ماندگاری پروتز سینه را افزایش داد ؟

علاوه بر رعایت نکات و دستورالعمل های بعد از پروتز کردن سینه که لازم است در دوره ریکاوری انجام شود. می توانید برای افزایش عمر پروتز در پستان های خود از راهکارهای زیر کمک بگیرید :

 1. بعد از عمل برای ورزش کردن لازم است با یک جراح خوب پروتز سینه در تهران مشورت نمایید.
 2. برای موفقیت در عمل جراحی بزرگ کردن سینه و افزایش ماندگاری آن پیشنهاد می شود در انتخاب جراح سینه دقت کافی داشته باشید.
 3. حتما سایز و مدل ایمپلنت پستان خود را بر اساس فرم بدن و با مشورت پزشک انتخاب نمایید.
 4. لازم است بعد از جراحی وزن خود را ثابت نگه دارید.
 5. در دوره نقاهت بعد از عمل استفاده از سوتین های طبی پیشنهاد داده می شود.
 6. توصیه می شود از باردار شدن حداقل تا یک سال بعد از عمل بزرگ کردن سینه ها پرهیز شود.

بهترین برند پروتز سینه

در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه تولید پروتز فعالیت می کنند. به همین دلیل ممکن است انتخاب برند مناسب پروتز سینه از میان انواع مختلف آن کار دشواری به نظر برسد. دقت داشته باشید که نباید هرگز به دلیل مسائل مالی ، پروتز بی کیفیتی را انتخاب نمایید. برای اینکه عمل شما با موفقیت بالایی انجام شود ، نیاز است تا از بهترین و با کیفیت ترین نوع ایمپلنت پستان استفاده نمایید. آشنایی با شرکت های فعال در زمینه تولید انواع ایمپلنت های سینه موجب می شود بتوانید برای جراحی زیبایی سینه بهترین نوع آن را انتخاب و تهیه نمایید.

مارک موتیوا (MOTIVA) : این نوع پروتز مربوط به کشور آمریکا بوده و می توان آن را از بهترین برندهای ایمپلنت دانست.  محصولات این شرکت با 10 سال گارانتی به فروش می رسند. در کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا برند منتور و موتیوا در رقابت تنگاتنگی هستند. خوشبختانه این مارک در ایران هم موجود بوده و از محبوبیت خوبی برخوردار است.

مارک منتور (MENTOR) : از دیگر برندهای موفق در این زمینه مارک منتور می باشد. یک جراح خوب سینه در تهران این نوع برند را برای پروتز کردن سینه ها پیشنهاد می کند ؛ چرا که پروتزهای سیلیکونی برند منتور بسیار با کیفت و مرغوب می باشد. همچنین پروتزهای نمکی این برند از کیفیت خوبی برخوردار هستند. این مارک متعلق به کشور آمریکا است و در سایزها و طرح های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. به دلیل کیفیت و ماندگاری بالای محصولات این کمپانی می توان آن را از بهترین برندهای پروتز پستان دانست.

مارک پلی تک (POLYTECH) : این برند در بازار اروپا به خوبی جای خود را تثبیت کرده است. محصولات این کمپانی از استانداری جهانی به خوبی تبعیت می کند. مارک پلی تک متعلق به کشور آلمان بوده و پروتزهای تولید شده آن به خوبی با بدن سازگاری داشته و هیچ نوع بیماری و مشکلی را ایجاد نمی کند. چرا که قبل از عرضه به بازار به خوبی مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند.

مارک ناگور (NAGOR) : ایمپلنت هایی که توسط این برند تولید می شوند دارای ضمانت نامه طولانی مدت هستند که می توان آن را تاییدی بر کیفیت محصولات آن در نظر گرفت. این نوع برند نسبت به کیفیت خوبی که دارد از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است.

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

توجه به مراقبت های بعد از عمل پروتز سينه ، منجر می گردد تا نتیجه مورد نظر سریع تر مشاهده شود و همچنین از بروز عوارض احتمالی بعد از عمل نیز پیشگیری به عمل آید. از طرفی رعایت نکات توصیه شده توسط بهترین جراح پروتز سینه در تهران ، باعث افزایش سرعت بهبود زخم های ناشی از عمل نیز خواهد شد.

 1. بعد از جراحی پروتز پستان ، بیمار باید برای معاینه نهایی باید به اتاق ریکاوری منتقل شود تا به طور کامل از لحاظ پایدار بودن علائم حیاتی و سلامت کلی تحت مراقبت قرار بگیرد.
 2. اغلب ، بیمار یک روز بعد از انجام عمل ترخیص خواهد شد.
 3. بیمار قبل از ترخیص ، داروها و طریقه مصرف قرص ها و همچنین نحوه رسیدگی به سینه ها و زخم ها را دریافت خواهد کرد.
 4. پیاده روی آهسته در منزل ، سبب کاهش میزان تورم و همچنین کاهش احتمال تشکیل لخته در پاها خواهد شد ؛ لذا توصیه می شود یک روز بعد از عمل پیاده روی را آغاز کنید.
 5. استراحت و مصرف داروهای ضد درد تجویز شده توسط پزشک به روند بهبود سرعت می بخشد.

چه نکاتی باید بعد از عمل پروتز سینه رعایت شوند ؟

بانوانی که عمل ایمپلنت سینه انجام می دهند ، لازم است تا مدتی محدودیت های حرکتی را رعایت نمایند ، بنابراین توصیه های زیر باید رعایت گردند :

 1. تا یک هفته اول بعد از عمل رانندگی نکنید.
 2. اجسام سنگین بلند نکنید.
 3. از انجام هر نوع حرکت و فعالیت که موجب می شود تا در ناحیه قفسه سینه احساس درد کنید ، اجتناب نمایید.
 4. پیاده روی مانعی ندارد ، اما بهتر است تا دو ماه بعد از عمل ، از انجام ورزش هایی مانند ایروبیک دوری کنید.
 5. استفاده از سولاریوم تا مدتی که پزشک معین می کند ممنوع است ، زیرا امکان آسیب به پروتز را تشدید می کند.
 6. به توصیه بهترین جراح ایمپلنت سینه تهران ، حداقل تا یک ماه بعد از پروتز پستان باید از مصرف سیگار و الکل پرهیز کنید.
 7. مصرف آناناس به علت دارا بودن ماده بروملین و ویتامین ث به جذب کبودی و کاهش تورم بعد از جراحی پروتز سینه کمک می کند.
 8. در رابطه با مصرف هرگونه داروهای شیمیایی و خوراکی بعد از عمل با جراح سینه تان مشورت کنید.
 9. شما تنها مجاز به استفاده از داروهایی هستید که توسط جراح برایتان تجویز گردیده است.
 10. توصیه می شود در روزهای ابتدایی پس از عمل پروتز پستان ، از مایعات استفاده کنید و تا جای ممکن به منظور کاهش احتمال تورم و تجمع مایعات در موضع عمل ، به مدت دو هفته مصرف نمک را به حداقل برسانید.

نتیجه پروتز سینه در تهران چقدر ماندگار است ؟

امروزه ایمپلنت های سینه دارای مواد نرم تر و مقاوم تری می باشند. همین امر باعث شده است که میزان ماندگاری ایمپلنت های سینه در مقایسه با قبل ، بیشتر شده باشد. البته ماندگاری پروتزها از طرف سازمان غذا و دارو ، برای تمام طول عمر ، تائید نشده است. گفته می شود که به طور میانگین ایمپلنت های سینه در حدود ده سال یا بیشتر ماندگار هستند. ایمپلنت های سینه خودشان دارای تاریخ انقضا نمی باشند. به طور کلی ، دغدغه اصلی ، احتمال پارگی آنها در طول زمان می باشد. همانطور که گفته شد ، ایمپلنت های امروزی دارای مواد بی خطر تری هستند که تاثیرات معکوس ناشی از پارگی را در آنها به حداقل می رساند. بسیاری از بانوانی که تحت جراحی ایمپلنت سینه قرار می گیرند ، در طول عمر خود بر حسب سن ، حداقل یک بار تحت جراحی ترمیمی پروتز سینه قرار می گیرند.

چقدر طول می کشد تا نتیجه نهایی پروتز سینه خود را مشاهده کنیم ؟

هر چند 6 الی 8 هفته طول می کشد تا پروتز به خوبی بهبود پیدا کند ولی همچنان باید برای مشاهده نتیجه نهایی پروتز سینه خود ، تا چند ماه دست نگه دارید. 6 الی 8 هفته طول می کشد تا ایمپلنت ها در محل خود مستقر شوند و چند ماه دیگر زمان لازم است تا ایمپلنت ها به بافت اطراف گسترش یافته و شکل پر تری را به خود بگیرند.

آیا سن من برای پروتز سینه زیاد است ؟

بسیاری از زنان در دهه های چهارم و پنجم زندگی خود تحت جراحی پروتز سینه در تهران قرار می گیرند و نتایج بسیار مطلوبی را نیز به دست می آورند. رایج ترین بیماران این فرایند زیبایی بانوانی هستند که در حال سپری کردن دوره سوم زندگی خود بوده و صاحب دو فرزند دارند و می خواهند برای سالیان طولانی ، از نتیجه زیبای خلق شده در سینه های خود لذت ببرند . صرفنظر از اینکه در چه مرحله ای از زندگی خود هستید ، توصیه دکتر هادیزاده ، فوق تخصص جراحی سینه به شما این است که در صورت تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی پروتز پستان ، برای اتخاذ بهترین تصمیم ، با بهترین جراح سینه تهران مشورت کنید.

آیا باید پروتز سینه ام را تا زمان به دنیا آمدن فرزند دوم خود به تعویق بیاندازم ؟

بارداری می تواند شکل و اندازه سینه های زنان را صرفنظر از پروتز شدن یا نشدن آن تغییر دهد. این تغییرات می تواند به شکل معکوس بر روی زیبایی ظاهری سینه ها اثر بگذارد. معمولاً توصیه می شود که اگر قصد باردار شدن دارید ، جراحی پروتز سینه خود را به زمانی ماکول کنید که در ادامه ، برنامه ای برای فرزند دار شدن نداشته و شرایط برای سینه ها جهت بهره مندی از یک نتیجه ماندگار ، فراهم می باشد.

اگر سینه های من افتاده باشد ، پروتز کردن سینه می تواند نتیجه مطلوبی را به دست دهد ؟

زنانی که دچار افتادگی سینه یا پتوز هستند نیز می توانند این جراحی  انجام دهند. البته متناسب با میزان افتادگی سینه ها ، جراحی های مضاعفی برای رفع این افتادگی و جذاب ترشدن نتیجه ایمپلنت سینه انجام می شود. در سینه هایی که نوک آنها پایین تر از خط چین انتهایی سینه است ، جراحی لیفت سینه توصیه می شود. این جراحی های مضاعف ، جای زخم را در اطراف نوک سینه ایجاد می کند که در صورت اجرای فرایند پروتز سینه به تنهایی ، چنین جای زخمی ایجاد نخواهد شد. اگر در سینه های افتاده ، جراحی مضاعف برای برداشتن پوست اضافی انجام نشود ، افزایش حجم پستان ها به تنهایی نمی تواند نتیجه رضایت بخش را خلق کند.

پر.تز سینه در تهران - دکتر هادیزاده

آیا سولاریوم برای پروتز سینه مضر است ؟

قرار گرفتن در معرض اشعه های ماوراء بنفش در طول دوره ریکاوری بعد از جراحی پروتز کردن سینه ، یک تهدید بزرگ به شمار می آید. قرار گرفتن در برابر این اشعه های مضر نور خورشید در طول دوره ریکاوری می تواند باعث شود که جای زخم های شما تیره شوند. شما باید از سولاریوم و تمام فرایندهای برنزه کردن برای مدت زمان توصیه شده توسط متخصص پروتز سینه با هدف دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ، خودداری کنید.

دکتر هادیزاده ، بهترین متخصص پروتز سینه در تهران به بیماران خود توصیه می کند که برای حداقل یک دوره یک ساله از قرار دادن اسکارها در معرض اشعه های خورشید ، خودداری کنند. وی متذکر می شود که هر چند در زمان شنا ، مایو به تن می کنید ولی شاید میزان پوشش دهی لباس شنای شما به اندازه ای نباشد که بتواند کل ناحیه درمان شده را به خوبی پوشش دهد. بعلاوه ، اشعه های خورشید دارای قابلیت عبور از برخی پارچه های خاص می باشند.

هر نوع برنزه کردن که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید انجام شود ، یک خطر محسوب می شود. برنزه کردن با نور خورشید ، یا برنزه کردن در محیط های رو بسته ، هر دو خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش داده و دغدغه هایی از قبیل شکل گیری چین و چروک ها ، لکه های قهوه ای و کاهش یافتن خاصیت ارتجاعی پوست را به همراه خواهد داشت. تصمیم گیری برای برنزه کردن یک تصمیم کاملاً شخصی است و با هدف بالا بردن سطح زیبایی ظاهری انجام می شود ولی در طول دوره جراحی ایمپلنت سینه ، توصیه نمی شود. در چنین شرایطی در صورت علاقمندی شدید به بهره بردن از زیبای های حاصل از برنزه کردن پوست ، می توانید از روش های بی خطر تر از قبیل اسپری ها و لوسیون های برنزه کردن بهره مند شوید. این یک گزینه خوب برای افرادی که پروتز سینه انجام داده و از طرفی دوست دارند پوست خود را برای دو چندان کردن زیبایی خود ، برنزه کنند نیز محسوب می شود.

تفاوت لیفت و پروتز سینه چیست؟

لیفت سینه و ایمپلنت پستان دو فرایند جراحی با رویکردهای کاملاً متفاوت می باشد. لیفت با هدف بالا کشیدن سینه هایی انجام می شود که در اثر عوامل مختلف ازجمله شیردهی و بارداری یا تغییرات شدید وزنی ، دچار افتادگی شده اند. پروتز سینه ، نمی تواند رفع افتادگی قابل اجرا توسط فرایند لیفت پستان را انجام دهد ، بنابراین در برخی موارد ، پزشک با هدف خلق سینه هایی بزرگ که از برجستگی و موقعیت مناسبی نیز برخوردارند ، اجرای همزمان لیفت و پروتز پستان را توصیه می کند.

عوارض پروتز سینه

هر فرایند جراحی تهاجمی ، بدون شک دارای برخی عوارض جانبی طبیعی ، از قبیل تورم ، کبودی و قرمزی می باشد. این عوارض موقتی در ابتدای کار ، باعث می شود که شکل ظاهری نتیجه عمل ، تحت تاثیر قرار گرفته و گاهاً حتی نارضایتی را در بیمار ایجاد می کند. بیمار باید به این موضوع واقف باشد که این عوارض ، موقتی بوده و بعد از مدتی از بین می روند. تورم سینه ها ، حالت تهوع به دلیل تاثیر مواد بیهوشی ، سرگیجه و سردرد نیز از عوارضی هستند که وقوع آنها بعد از جراحی پروتز سینه ، دور از انتظار نبوده و در طول دوره نقاهت ، فروکش خواهند کرد. یکی دیگر از عوارض جراحی پروتز پستان ، از دست رفتن حس در نوک سینه ها می باشد. این حس نیز طبیعی بوده و بعد از مدتی ، با بازیابی اعصاب، حس از دست رفته ، به حالت نرمال خود بازمی گردد. عفونت ، عارضه جانبی دیگر محتمل در ایمپلنت سینه می باشد. یک دکتر خوب ایمپلنت سینه در تهران برای پیشگیری از بروز این عارضه ، به تجویز داروهای آنتی بیوتیک ، اقدام می کند. این داروها باید طبق دستور پزشک به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد تا از بروز عارضه عفونت ، جلوگیری به عمل آید.

انقباض کپسول پروتز سینه

یکی از عادی ترین بخش های دوره بهبودی ، شکل گیری کپسول بافت اسکار در اطراف ایمپلنت می باشد. بدن در یک واکنش نرمال به هر جسم خارجی ، تلاش می کند که آن را از بافت های دیگر جدا نماید ؛ و به این منظور یک بافت اسکار در اطراف آن تشکیل می دهد. این روند در پروتز پستان اتفاق خوبی محسوب می شود ، زیرا این بافت اسکار از لیز خوردن و جا به جا شدن پروتز نیز جلوگیری خواهد کرد.

اما در مواردی ، این بافت در اطراف پروتز سفت و منقبض می شود. این امر خود مشکلاتی را به همراه دارد و در صورتی که عارضه حاد شود ، درد را نیز با خود به همراه خواهد داشت. این درجه سفتی در هر بیمار متفاوت است ؛ در ادامه هر درجه را به تفکیک توضیح داده ایم :

 • گرید 1 : این مورد خفیف ترین نوع انقباض کپسول پروتز سینه می باشد و هیچ تغییری در شکل و بافت سینه ها ایجاد نخواهد شد. در این استیج پستان ها نرم هستند و تغییر شکل نخواهند داشت.
 • گرید 2 : در این مرحله سینه ها تغییر شکل نخواهند داشت اما زمانی که آن ها را لمس می کنید ، کمی احساس سفتی خواهید داشت.
 • گرید 3 : در این استیج ، شکل پستان ها تغییر خواهد کرد و نوک آن بد فرم خواهد شد. هنگام لمس آن ها نیز سفتی زیادی حس خواهد شد ، اما باز هم متقاضی دردی را متوجه نمی شود.
 • گرید 4 : این مورد شدیدترین انقباض در کپسول پروتز است و منجر به سفتی و بد فرمی پستان ها خواهد شد. علاوه بر این ، درد نیز احساس می شود.

توجه داشته باشید زمانی که بهترین جراح پروتز سینه تهران را انتخاب کرده باشید ، امکان رخداد این معضل به حداقل می رسد ، بنابراین وقت کافی را به این کار اختصاص دهید.

انقباض به چه علت رخ می دهد ؟

توجه داشته باشید که احتمال بروز چنین عارضه ای کمتر از پنج درصد است و امکان دارد حتی متقاضیان دچار انقباض نشوند. گزینه های زیادی را برای علت وقوع این مشکل می توان بیان کرد ، اما دلیل اصلی آن هنوز مشخص نشده و بحث های زیادی در رابطه با آن وجود دارد. نکته بسیار مهمی که در این مورد وجود دارد ، انجام اقدامات پیشگیرانه می باشد.

نمی توان بیان کرد که کدام دسته از مراجعه کنندگان ، بیشتر در خطر وقوع انقباض کپسولی هستند. اما فاکتورهای خاصی وجود دارند که تاثیر بسزایی روی این مشکل می گذارند. در ادامه برخی از آن ها را ذکر کرده ایم :

 • مصرف نیکوتین ، مثل سیگار کشیدن
 • بیماری هایی مثل لوپوس که مربوط به مشکلات خود ایمنی هستند
 • بروز تغییرات هورمونی در دوره بارداری
 • تابیدن نور مستقیم آفتاب به پستان ها بعد از جراحی پروتز سینه
 • قرار گرفتن در معرض پرتودرمانی
 • جمع شدن مایع در زیر پوست یا همان سروما
 • ابتلا به عفونت های باکتریایی
 • نشت ژل سیلیکون به حفره پروتز

چگونه می توان از انقباض کپسول پروتز پستان جلوگیری کرد ؟

نمی توان به صورت صد در صدی از وقوع چنین عارضه ای پیشگیری نمود ، اما می توان با انجام برخی کارها احتمال آن را تا حد زیادی پایین آورد. یکی از راه های ابتدایی ، انتخاب ایمپلنت های خاردار می باشد. مورد دوم ، ماساژ دادن سینه ها به صورت روزانه می باشد. این رویه باید به دستور بهترین جراح پروتز سینه تهران و تحت راهنمایی های ایشان انجام شود و از چهار هفته بعد از عمل ، به مدت سه ماه ادامه یابد.

این امر ، به درمان زخم ها کمک زیادی می کند و باعث می شود پروتزها به شکل بهتری سر جای خود مستقر شوند.  اقدام دیگر ، این است که پزشک پروتز را زیر عضله قرار دهد. اما باید توجه داشته باشید که تمامی افراد نمی توانند از این گزینه بهره مند شوند.

آیا مسافرت هوایی بعد از عمل پروتز سینه مجاز است ؟

مسافرت با هواپیما از 24 الی 48 ساعت پس از عمل بزرگ کردن سینه ، مانعی ندارد. به طور کلی بانوانی که قصد انجام عمل پروتز سينه را دارند ، معمولا نگران ترکیدن پروتز سينه در بدن می باشند تا جایی که غالبا به این علت از انجام این جراحی منصرف می شوند. باید به این بانوان بگوییم فضای مورد نیاز برای قرار گیری پروتز سینه در بافت ایجاد می شود و کمی هوا در اطراف پروتز سينه وجود دارد و طی روزهای اولیه به طور کامل پروتز جذب بدن می شود و نه تنها در هواپیما بلکه در ارتفاعات در ساختار پروتز سينه تغییری ایجاد نمی شود. بنابراین باید به افرادی که تصور می کنند ؛ فشار هوا باعث ترکیدن پروتز سينه می شود بگوییم که این گفته صحت علمی ندارد.

آیا پروتز سینه سیلیکونی خطرناک هستند ؟

غشای بیرونی تمامی پروتزها از جنس سیلیکون می باشد و مواد پرکننده آن ها با هم متفاوت است ؛ بر این اساس همانطور که پیشتر بیان داشتیم ، پروتز سینه به دو دسته پروتزهای سالینی و سیلیکونی تقسیم می شوند.

رایج ترین نوع پروتز پستان که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد ، پروتز سیلیکونی می باشد. پروتزهای سیلیکونی ؛ علاوه بر این که پوسته خارجی آن ها از سیلیکون تشکیل یافته ، ماده پرکننده شان نیز از سیلیکون است.

ژل سیلیکون ماده ای است که با بافت طبیعی سینه سازگار است ، چرا که به طور طبیعی در بدن و همچنین بسیاری از مواد پیرامون ما وجود دارد. از این رو به جرأت می توان اذعان داشت که پروتزهای سینه سیلیکونی ، هیچ خطری برای بدن نداشته و تهدیدی برای افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه و بیماری های بافت های همبندی محسوب نخواهند شد.

آیا پروتز سینه باعث سرطان سینه می شود ؟

دکتر هادیزاده بهترین جراح پروتز سینه تهران در ویدیو ذیل در خصوص سوال فوق توضیحات جامعی را مطرح نموده اند که توصیه می شود حتما آن را مشاهده کنید.

زندگی بعد از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز

نتایج فرایند پروتز سینه ، ماندگار می باشد. ایمپلنت های سینه می توانند تا 10 سال دوام داشته باشند ولی برخی فاکتورها از قبیل نوع ، اندازه و شکل ایمپلنت و نیز کیفیت مراقبت از آنها توسط بیمار ، از فاکتورهای تاثیر گذار بر روی ماندگاری ایمپلنت محسوب می شود. با بالا رفتن سن و قرار گرفتن بدن در معرض تغییرات طبیعی ناشی از پیری ، برخی بیماران برای بار دوم یا سوم ، تحت جراحی پروتز پستان قرار می گیرند تا بتوانند پروفایل زیبای خود را همچنان حفظ کنند. بیماران ، این فرایند را به عنوان یک پروسیجر تقویت کننده اعتماد به نفس می شناسند. این نتیجه خصوصاً در زمان منطقی بودن انتظارات ، بارز تر می شود.

تاثیر پروتز سینه بر رابطه جنسی

سینه از مهم ترین بخش های بدن بانوان به شمار می رود که دارای اعصاب فراوانی بوده و در نتیجه از تحریک پذیری بالایی برخوردار است ؛ لذا نباید از تاثیر آن بر کیفیت رابطه جنسی و لذت جنسی بانوان غافل شد. حال آن که بروز هر گونه اختلال در اعصاب حسی سینه ها ، می تواند احساس نارضایتی از مقاربت جنسی را به دنبال داشته باشد. لذا خانم های متقاضی جراحی پروتز سینه ؛ باید برای انجام این عمل جراحی به یک جراح خوب ایمپلنت سینه در تهران مراجعه نمایند تا امکان جراحی پستان آن ها ، بدون آسیب پذیری اعصاب سینه ها و با دقت و ظرافت لازم انجام پذیرد.

پروتز سینه

پروتز سینه و بارداری

بارداری و شیردهی می تواند شکل ، اندازه و فرم سینه ها را تغییر دهد بنابراین اگر پروتز سینه انجام داده اید و باردار هستید ، طبیعی است که سوالاتی در این تاثیر بارداری برروی پروتز در ذهن شما شکل گیرد. در دوره بارداری ، بافت سینه ها به دلیل تاثیرات ناشی از هورمون های استروژن و پروژسترون ، رشد کرده و تغییر می کند.

ایمپلنت های سینه به گونه ای طراحی شده اند که در برابر پارگی یا نشت کاملاً مقاوم هستند بنابراین فشار ناشی از رشد بافت سینه ها نمی تواند بر روی پروتز اثر گذاشته و شکل آن را تغییر دهد. البته تغییر در بافت سینه ها و افزایش وزن طبیعی آنها در طول دوره بارداری ، می تواند گاهی باعث ضعیف شدن بافت سینه شود چون در طول بارداری ، بافت سینه باز می شود و بعد از زایمان ، دوباره جمع می شود. همین امر باعث تغییر شکل یا افتادگی سینه ها می شود. در نتیجه می تواند انتظار داشت که در شکل ظاهری سینه ها ، تغییر شکل هایی اتفاق بیافتد.

در حالت ایده آل بهتر است قبل از باردار شدن به ناحیه تحت درمان پروتز سینه ، این فرصت را بدهیم که به طور کامل بهبود پیدا کند. بهبودی کامل سینه ها بعد از پروتز کردن پستان ها ، تقریباً 6 الی 8 هفته طول می کشد.

شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه

در طول جراحی پروتز سینه ، ایمپلنت ها در فضایی در زیر بافت سینه یا در زیر قفسه سینه به شکلی قرار داده می شوند که اختلالی در عملکرد مجاری شیردهی ایجاد نکنند. بنابراین بدن شما می تواند شیر را تولید کرده و برای تغذیه نوزاد دلبندتان ، مورد استفاده قرار دهد. البته مهارت و تجربه جراح در این میان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. دکتر محمد هادیزاده ، فوق تخصص جراحی سینه شرح می دهد که اگر برش در راستای هاله یا نوک سینه ایجاد شود ، ممکن است برخی مجاری شیر برش داده شوند و این امر می تواند فرایند شیردهی را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر برش ها درست در زیر بافت غده ای سینه ایجاد شود ، می تواند مقدار شیر تولید شده را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین یک جراح خوب پروتز سینه در تهران با در نظر گرفتن تمام این فاکتورها ، تدابیری را در خصوص اجرای فرایند جراحی بزرگ کردن سینه ها می اندیشد که کیفیت سینه ها برای سپری کردن یک دوره شیردهی موفقیت آمیز حفظ شده و در عین حال ، جراحی پروتز ، یک نتیجه خارق العاده و تحسین برانگیز را در این اندام خلق نماید.

آیا عمل پروتز سینه بر شیردهی تاثیرگذار است ؟

به طور کلی پروتز پستان در دو قسمت زیر بافت عضله یا زیر بافت سینه کار گذاشته می شود. در جراحی پروتز پستان ، تغییری در سیستم عملکرد خونرسانی به سینه ها ایجاد نمی شود و مجاری شیردهی نیز از هر آسیبی مصون خواهند بود ؛ بدین ترتیب مشکلی برای شیردهی بانوان ایجاد نمی گردد. لذا به خانم هایی که نگران شیردهی بعد از جراحی پروتز پستان هستند ، باید بگوییم که این نگرانی ها بی مورد بوده و در جلسات مشاوره ، با توضیحاتی که مطرح می شود تمامی نگرانی های شما برطرف خواهد شد.

غربالگری سرطان پستان بعد از پروتز سینه

به خاطر داشته باشید که شما بعد از پروتز کردن سینه های خود ، مانند زمانی که هنوز ایمپلنت سینه انجام نداده بودید ، همچنان بعنوان یک زن در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان قرار دارید. این بدان معناست که باید همچنان به کنترل سینه ها و تست کردن آنها و گزارش دادن هرگونه تغییرات غیر عادی به پزشک ، ادامه دهید. بعد از پروتز سینه نیز باید تست های غربالگری سرطان پستان را انجام دهید. ماموگرام برای پروتز پستان شما هیچ خطری به همراه نداشته و باعث پارگی آن نمی شود. به فردی که متصدی انجام ماموگرام است بگویید که ایمپلنت پستان انجام داده اید. اشعه X از ایمپلنت عبور نمی کند بنابراین شما باید ماموگرام را به شیوه دیگری انجام دهید تا بافت بیشتری از سینه قابل رویت و بررسی باشد.

کاربرد پروتز سینه در آنکوپلاستی

آنکوپلاستی ، یا جراحی ترمیمی با حفظ سینه در درمان سرطان سینه انجام می شود، در سال های گذشته زمانی که فردی به سرطان سینه مبتلا می شد ، با هدف درمان و اطمینان از عدم عود سرطان پستان در اولیه مرحله به جای تخلیه تومور ، فوراً کل سینه برداشته می شد و متاسفانه این موضوع اثر بسیار منفی در روحیه فرد باقی می گذاشت و برای همیشه بیمار را دچار یک نقص عضو می کرد.

با پیشرفت علم پزشکی ، این مشکل برطرف شد، زمانی که بهترین جراح پروتز سینه تهران می خواهد توده را از سینه خارج کند ، یک لایه ظریف از نسج سینه نیز برداشته می شود و پس از آن نیز نسج سالم باقی مانده ، تحت درمان رادیوتراپی قرار داده می شود . رادیوتراپی با هدف پیشگیری از عود بیماری انجام می شود.

پس از آن این که از سلامت بافت باقی مانده ی سینه مطمئن شویم ، برای باز سازی سینه اقدام خواهد شد. بازسازی سینه به وسیله ایمپلنت ها انجام می شود . در جراحی بازسازی سینه ، با این که سینه ترمیم شده و یک سینه جدید به جاگذاری پروتز سینه ایجاد  می گردد اما ، نتیجه حاصل از جراحی متفاوت است . برای مثال حس سینه مانند سینه واقعی نخواهد بود، خط برش ناشی از جراحی باقی می ماند.

متقارن سازی در جراحی بازسازی سینه :

دیگر کاربرد پروتز سینه در آنکوپلاستی در صورتی است که برای درمان فقط یک سینه برداشته شده باشد و به منظور ایجاد تقارن در سینه و حفظ ظاهر تناسب اندام ، با جاگذاری پروتز در همان سینه می توان این مشکل را تا حدی برطرف نمود .

ریکاوری جراحی پروتز سینه

پزشک داروهای مسکنی را تجویز می کند تا بیمار ، بعد از بین رفتن تاثیرات بیهوشی ، بمنظور کمک به تسکین درد ، آنها را مورد استفاده قرار دهد. بعد از بیهوشی عمومی ، بیمار نمی تواند رانندگی کند و به همین دلیل لازم است قبل از جراحی پروتز سینه ، هماهنگی های لازم را با یکی از دوستان یا نزدیکان ، جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن او به منزل ، انجام دهد. بخیه ها ، صرفنظر از جذبی یا غیر جذبی بودنشان ، ظرف 6 هفته برداشته می شوند. اگر بخیه های غیر جذبی مورد استفاده قرار گرفته باشد و لوله های تخلیه ترشحات در محل جراحی ، استفاده شده باشد ، در اولین جلسه فالوآپ بعد از جراحی ، توسط پزشک برداشته می شوند.

بهترین جراح سینه تهران اطلاعات لازم را در خصوص موارد زیر در اختیار بیمار قرار می دهد:

 • چگونگی مراقبت از سینه ها بعد از جراحی پروتز سینه
 • چگونگی استفاده از داروهای تجویزی
 • زمان حضور در جلسه فالوآپ
 • زمان مورد نیاز برای تماس با پزشک

در صورت تجربه هر یک از موارد زیر باید با پزشک تماس بگیرید:

 • مشاهده هرگونه علائم عفونت از قبیل تب ، احساس گرم شدن یا قرمزی در ناحیه سینه ها
 • درد در قفسه سینه ، ضربان قلب غیر عادی و تنگی نفس
 • بیمار باید تا 6 هفته از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کند.

همچنین برخی ورزش های بعد از جراح از قبیل حرکت دادن بازوها برای کمک به تسکین درد آموزش داده می شود. توصیه های لازم در خصوص سوتین مناسب جهت استفاده نیز ، در اختیار قرار می گیرد.

هزینه عمل پروتز سینه در سال 1402

یکی از موضوعات مهم که افراد برای انجام پروتز به آن توجه می کنند ، هزینه این نوع جراحی پستان می باشد. قیمت عمل پروتز سینه در تهران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و به طور کلی بعد از معاینه بالینی در اولین جلسه مشاوره حضوری تعیین می شود. برای کسب اطلاعات تکمیلی و تعیین وقت مشاوره ، با تلفن های درج شده در پایین صفحه اصلی سایت تماس بگیرید و همچنین برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محمد هادیزاده به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

جای زخم یا اسکار بعد از پروتز پستان

تمام برش های پوستی ، دائمی بوده و نوعی جای زخم را از خود بر جای می گذارند ، ولی در بیشتر موارد ، به خوبی بهبود می یابند و به سختی قابل رویت می باشند. بیشتر جراحان با قرار دادن برش ها در موقعیت های استراتژیک ، سعی می کنند بر جای ماندن جای زخم را به حداقل برسانند. بهترین موقعیت ها برای ایجاد برش ، زیر سینه می باشد ولی بیمار باید قبل از جراحی ، حتماً در خصوص مکان برش و طول آن از پزشک خود سوال کند.

نتایج مورد انتظار از پروتز سینه

ورود به جراحی ایمپلنت سینه با انتظارات منطقی ، بسیار حائز اهمیت است. جراحی بزرگ کردن سینه می تواند نتایجی از قبیل موارد زیر را برای شما خلق کند:

 • بهبود پر بودن سینه ها
 • بهبود تقارن و حجم از دست رفته
 • افزایش پروجکشن ، اندازه و شکل سینه ها
 • خلق یک تعادل متناسب تر بین سینه ها و باسن

جراحی پروتز سینه دارای برخی محدودیت ها می باشد و در صورتی که سینه ها به شدت افتاده یا آویزان باشند ، پزشک ، جراحی لیفت سینه را در کنار پروتز ، توصیه می کند. این جراحی ترکیبی کاملاً طبیعی و نرمال بوده و نتیجه بهتری را به دست می دهد.

تاثیر استفاده از گن طبی در نتیجه پروتز پستان

یکی از مواردی که بهترین جراح سینه تهران بر روی آن تاکید دارد استفاده ازگن و سوتین های طبی بعد از جراحی پروتز است. سینه ها بعد از عمل بایستی مدتی تحت مراقبت قرار بگیرند تا به بهبودی برسند. در این بازه نباید تحت فشار زیاد یا در معرض ضربه قرار بگیرند. پوشیدن گن در این امر موثر بوده و از تکان خوردن بیش از حد ان ها جلوگیری می کند. به علاوه حالت فشرده و کشسان بودن آن موجب می شود که یک فشار کنترل شده به سینه ها وارد گردد ؛ به همین خاطر خون هم به طرز مطلوب تری در بافت پستان جریان پیدا می کند. این مسئله موجب می شود که لخته خون تشکیل نگردد و ورم ایجاد شده در زمان کوتاه تری برطرف گردد.

آیا امکان دارد نتیجه پروتز سینه را تغییر دهیم ؟

در وهله اول این را بگوییم که بهتر است در همان ابتدا انتخاب های درستی داشته باشیم تا به جراحی مجدد نیاز پیدا نکنیم. با این حال اگر بعد از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز متوجه شدید نتیجه آن چیزی نیست که شما انتظار داشتید یا به طور کل از قرار دادن پروتز در بافت سینه ها منصرف شدید گزینه دیگری پیش روی شما قرار دارد.

در این شرایط می توانید بعد از مشورت با جراح سینه خود عمل تعویض یا تخلیه پروتز انجام دهید. در عمل تعویض ، پروتزهای کار گذاشته شده با پروتزهای جدید که سایز و مدل متفاوتی دارند جایگزین می شوند. اما در عمل تخلیه ، ایمپلنت های سینه از محل برداشته می شوند و ظاهر پستان ها به حالت سابق خود باز می گردد. اگر پروتزها مدت زیادی در سینه قرار گرفته باشند ، پس از تخلیه ممکن است شاهد افتادگی در پستان ها باشید. معمولا پیش از عمل در صورتی که احتمال وقوع چنین امری وجود داشته باشد ، جراح شما را مطلع نموده و پیشنهاد می کند که به طور همزمان لیفت سینه هم انجام دهید.

سوالات متداول پروتز سینه

پاسخ دکتر هادیزاده بهترین دکتر پروتز سینه در تهران به سوالات متداول در این زمینه

ویدیو اول

ویدیو دوم
 • میزان آسیب به غدد شیردهی چه مقدار است؟

خانم ها می توانند عمل بزرگ کردن سینه را قبل از بچه دار شدن و دوران شیردهی انجام می دهند زیرا این عمل آسیبی به غدد شیردهی نمیزند.

محل پروتز سینه ، زیر بافت سینه است و مانع شیردهی نمی شود.

 • چه میزان برش برای عمل بزرگ کردن سینه انجام می شود؟

مقدار برشی که جراح سینه ایجاد می کند بسیار کم است و همچنین سعی می کند بهم ریختگی اطراف نیپل را کاهش دهد.

 • قبل از عمل پروتز سینه باید چه مدت از مصرف دارو خودداری کرد؟

توصیه می شود داروهای لاغری و همچنین داروهای حاوی آسپیرین و ایبوپروفن را دو هفته قبل از جراحی سینه استفاده نکرد. همچنین ویتامین هایی مانند  E را  باید 10 روز قبل از جراحی پروتز سینه قطع کرد.

 • مدت زمان بهبودی پس از عمل ایمپلنت سینه چقدر است؟

معمولا شخص 1 تا 2 هفته پس از عمل پروتز سینه می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.

 • چه موادی در پروتز پستان استفاده می شود؟

پوشش و پوسته خارجی تمام پروتز ها از سیلیکون تشکیل شده است ولی ماده پرکننده آن می تواند از آب نمک یا  ژل سیلیکون خالص ( ساده یا منسجم ) تشکیل شده باشد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]