پروتز سینه در تهران

پروتز سینه در تهران

پروتز سینه در تهران : امروزه یکی از پر طرفدار ترین اقدامات زیبایی در بانوان ، پروتز سینه می باشد. جراحی پروتز سینه با هدف افزایش سایز سینه و همچنین ایجاد تناسب و تقارن در اندام بانوان انجام می شود.

انتخاب بهترین جراح سینه در نتیجه نهایی تاثیر مستقیم دارد.

انواع پروتز سينه

از نظر شکل ظاهری پروتز های سینه به دو نوع تقسیم می شوند :پروتز سینه

  • پروتز سینه گرد یا مدور : پروتز سینه گرد برای افرادی که خواستار سینه برجسته با بافت نرم هستند گزینه مناسبی می باشد. این نوع پروتز در همه زوایا و از نمای نیمرخ و روبرو به یک شکل می باشد.
  • پروتز سینه آناتومیکال یا قطره اشکی : افرادی که می خواهند بعد از جراحی پروتز سینه ، سینه هایشان فرمی طبیعی داشته باشد باید از پروتز های قطره اشکی استفاده کنند. در پروتز های قطره اشکی قسمت بالایی پروتز ، مسطح تر بوده و هر چه به سمت پایین پروتز نزدیک می شویم ، حجیم تر می شود و به فرم طبیعی سینه انسان شباهت دارد.

جنس پروتز سینه

در ابتدا باید متذکر شد که امروزه جنس بخش بیرونی تمامی پروتزهای سینه از سیلیکون می باشد ، سیلیکون ماده ای است که در طبیعت موجود است و در بدن انسان نیز یافت می شود ؛ لذا با بدن سازگار بوده و بدن نسبت به آن هیچ گونه واکنش منفی نشان نمی دهد.

پروتز های سینه بر اساس جنس و ماده پر کننده آن به دو دسته آب نمکی و سیلیکونی تقسیم می شوند که در ادامه به شرح توضحیاتی در رابطه با هر یک پرداخته ایم :

  • پروتزهای سرم نمکی یا سالین : این نوع پروتز با آب و نمک استریل شده پر شده است. این پروتزها در هنگام لمس ، حالت طبیعی ندارند و در صورت پارگی محتوای آن ها به بیرون نشت می کند.

البته در صورت نشت محتوای این پروتزها ، نباید نگران بود زیرا شامل آب و نمک می باشد و به راحتی توسط بدن جذب شده و پس از آن دفع می گردد.

گرچه نباید از این موضوع غافل بود که در صورت پارگی پروتز سینه باید نسبت به تعویض پروتز سینه اقدام نمود.

  • پروتزهای ژل سیلیکونی : این نوع پروتز سینه به بافت طبیعی سینه شباهت زیادی دارد ؛ به همین دلیل امروزه از پروتز سیلیکونی سینه بیشتر استفاده می شود. درصد پارگی این پروتزها بسیار ناچیز است و در صورت پارگی نیز محتوای آن ها به بیرون نشت نخواهد کرد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

  1. تا 3 هفته به هنگام استراحت و دراز کشیدن به هیچ عنوان به روی شکم یا پهلو نخوابید؛ چرا که ممکن است موجب جا به جایی پروتز ها شود.
  2. تا یک ماه مرتبا و شبانه روز از سوتین طبی تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. این سوتین مانند پانسمان عمل می کند و سینه ها را در حالت بهتری نگه میدارد.
  3. بعد از 3 روز استحمام مانعی ندارد و به هنگام حمام کردن در آوردن سوتین بلا مانع است.
  4. چنانچه در جراحی از بخیه جذبی استفاده شده باشد نیازی به کشیدن بخیه نیست و خود به خود جذب خواهد شد، در غیر این صورت پس از یک هفته برای کشیدن بخیه به پزشک مراجعه نمایید.
  5. برای کاهش کبودی و تورم از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  6. تا دو هفته بعد از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف هرگونه مشروبات الکلی خودداری کنید.

هزینه پروتز سینه در تهران

هزینه پروتز سینه به فاکتور های مختلفی بستگی دارد و بعد از بررسی و معاینه توسط پزشک مشخص خواهد شد.

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

نظرات بسته شده است.

Call Now Button