۱۷ مهر

ماموپلاستی

ماموپلاستی

به عمل جراحی کوچک کردن سینه ی خانم ها عمل جراحی ماموپلاستی کاهشی یا ماموپلاستی کاهنده گفته می شود . این نوع عمل جراحی به منظور کاهش اندازه ی سینه ها به کار گرفته می شود .

طی این عمل جراحی سینه ، چربی ، بافت غدد و پوست از سینه ها برداشته می شود و سپس تغییراتی در بافت ایجاد شده و سر سینه نیز اصلاح می شود . عمل ماموپلاسـتی بر روی زنانی که از ظاهر ، وزن و افتادگی سینه های خود ابراز نارضایتی می کنند ، انجام می شود . جراحی کوچک کردن سینه بر روی آقایان نیز انجام می شود که با عنوان ژنیکوماستی نیز شناخته می شود .

ماموپلاستی

کاندیدای مناسب عمل ماموپلاستی

  • افرادی که دارای سینه های بزرگی هستند.
  • بانوانی که سینه هایی غیر قرینه دارند.
  • خانم هایی که سینه آنها به حدی بزرگ است که مانع فعالیت بدنی یا ورزشی شان خواهد شد.

انواع ماموپلاستی

ماموپلاستی کاهشی

بانوانی که از بزرگی سینه های خود رنج می برند و بزرگی سینه باعث ایجاد درد در شانه و گردن آن ها شده است می توانند با انجام ماموپلاستي کاهشی سینه هایی کوچک و متناسب داشته باشند.

ماموپلاستی افزایشی

برای حجیم سازی سینه ها انجام می شود و بانوانی که از کوچکی بیش از حد سینه های خود رضایت ندارند می توانند با با گذاشتن پروتز سینه ، سینه هایی متناسب داشته باشند.

ماموپلاستی ترمیمی

این دسته از ماموپلاستي به منظور ترمیم سینه هایی که به دلیل درمان سرطان سینه حجم زیادی از بافت یا قسمتی از بافت سینه خود را از دست داده اند، انجام می شود.

ماموپلاستی 2

 

عملکرد جراحی ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و طی 2 تا 4 ساعت به طول می انجامد.

بعد از بیهوش شدن جراح سینه محل برش را با کشیدن خودکارمشخص می کند، که غالباً در سه ناحیه برش ایجاد خواهد شد. برش ها از سر سینه آغاز خواهد شد.

یک برش دور اطراف ناحیه نوک سینه و دومین برش از هاله سینه تا چین زیر سینه به صورت عمودی و سومین برش روی چین پستان به صورت افقی ایجاد می گردد.

چربی، بافت غدد و پوست اضافی برداشته می شود با اعمال این تغییرات وضعیت قرارگیری سر سینه هم تغییر خواهد کرد.

قابل ذکر است که هاله دور سینه با قسمتی از عضله زیرین خود طوری برداشته خواهد شد که ارتباط خونی آن با سینه قطع نشود.

بعد از اعمال تغییرات برش های ایجاد شده بخیه زده می شود، سپس پانسمان می گردد.

مقدرای درد و ناراحتی بعد از عمل ماموپلاستی طبیعی می باشد و با استفاده از مسکن قابل التیام خواهد بود.

قابل ذکر است که برای مشاهده نتیجه نهایی عمل ماموپلاستی باید حدود یکسال صبر نمود که تورم سینه ها کاهش یابد و به اصطلاح سینه ها جا بیافتند.

زمان مناسب عمل ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستي بعد از سن 18 سالگی که رشد سینه کامل و پایدار شد، انجام می شود.

ماموپلاستی 3

 

عوارض ماموپلاستی

احتمال تورم و درد در سینه ها بعد از عمل ماموپلاستي وجود دارد و ممکن است که این حالت طبیعی است بعد از مدتی برطرف می شود.

خصوصیات بهترین جراح سینه

  • جراح سينه باید سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد.
  • با جراح سینه در مشاوره حضوری هدف خود را از انجام جراحی سینه بیان کنید و بهترین جراح سینه با مورد بررسی قرار دادن شرایط دیدگاه کلی از نتیجه جراحی سینه به فرد خواهد داد.
  • بهترین جراح سینه قادر به انجام انواع روش های جراحی زیبایی سینه و فرم دهی خواهد بود و سینه عمل شده را متناسب با چهارچوب بدن هر فرد ایجاد می نماید.
  • بهترین جراح سینه توصیه های لازم را در مورد اقدامات قبل و بعد از جراحی سینه به فرد انجام خواهد داد.

نتایج مورد انتظار از جراحی ماموپلاستی :

پیش از انجام عمل جراحی ماموپلاستي بایستی با یک جراح متخصص در رابطه با انتظارات خود از این عمل صحبت کنید . در بعضی موارد امکان دارد برای اعمال تغییرات در ظاهر و اندازه ی سینه ها به یک عمل جراحی پیشرفته نیاز باشد .

همچنین ممکن است این عمل جراحی از خود زخم و جراحت به جای گذارد و احساس سر سینه ی بیمار را از بین ببرد . برای خانم هایی که سینه های بسیار بزرگی دارند ، مزایای پس از ماموپلاستي از هر گونه نقص یا اشکالی بیشتر خواهد بود .

عمل جراحی ماموپلاستي کاهشی به طور معمول تحت بی هوشی عمومی انجام می شود . پیش از جراحی از افراد درخواست می شود از رژیم غذایی خاصی استفاده کنند .

معمولا  از شش ساعت قبل از عمل بیماران نباید چیزی بخورند و کاملا ناشتا باشند . عمل جراحی مامو پلاستی حدودا 90 دقیقه تا 4 ساعت زمان می برد و پس از عمل بیماران یک یا دو شب در بیمارستان تحت نظر قرار می گیرند .

این عمل با استفاده از تکنیک های مختلفی انجام می شود .

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیفت سینه ، پروتز سینه )

ماموپلاستی
مجموع امتیاز 5 از 26 رای

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ