زمان مطالعه: 6 دقیقه

لیپوماتیک راهی سریع برای زدودن چربی ها است با استفاده از این روش پیکرتراشی چربی های انباشته شده در نقاطی از بدن نظیر پهلو ، شکم ، ران و کفل ها را می توان از بین برد. در این مقاله دکتر هادیزاده بهترین جراح لیپوماتیک در تهران توضیحات جامع و کاملی مطرح نموده اند که توصیه می شود زمان بگذارید و مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لیپوماتیک

این روش پیکرتراشی بسیار بی خطر است و به طور معمول طی یک جلسه نتیجه مطلوبی برای فرد به جای خواهد گذاشت و موجب رفع چربی های انباشته شده از بدن می گردد.

با استفاده از لیپوماتيک سلول های چربی بدون هیچ گونه آسیبی از زیر پوست تخلیه می شوند لذا می توان چربی های خارج شده را برای حجیم سازی نواحی دیگر بدن به کار برد.

دستگاه لیپوماتیک

این دستگاه دارای کمپرسوری است که هوای فشرده را به داخل کانولا منتقل می سازد.

کانولا با ارتعاش خود لرزش های سریعی در زیر پوست ایجاد می کند که موجب شکسته شدن اتصال سلول های چربی شده و سپس آن را تخلیه می کند.

کانولا از طریق سوراخ های ایجاد شده ی خیلی کوچک به قطر 3 میلیمتری به درون پوست راه می یابد و موجب ایجاد امواج اینفراسونیک می شود.

پیش از انجام جراحی داروهای بی حسی در قسمت مورد نظر بدن تزریق می شود که موجب می شود در حین انجام لیپوماتیک احساس درد کاهش پیدا کند.

لیپوماتیک

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک

 • افرادی که دچار چاقی شدیدی می باشند می بایست ابتدا وزن خود را بر اساس شاخص توده بدنی کاهش دهند سپس اقدام به انجام لیپوماتیک در تهران نمایند.
 • 2 روز قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کرد زیرا رقیق کننده ی خون می باشد و موجب بروز مشکلاتی می گردد.
 • افرادی که سیگاری و الکلی می باشند می بایست دوهفته قبل از عمل لیپـوماتیک مصرف آن را قطع نمایند.
 • فرد از شب قبل نباید چیزی بخورد و صبح باید ناشتا باشد.
 • در عصر روز عمل بیمار باید کمی پیاده روی داشته باشد، برای جلوگیری از اتلاف آب بدن بیمار بایستی آب و آبمیوه ی کافی بنوشد. در ضمن تا 2 روز از مصرف نوشیدنی های الکلی باید خودداری کند.
 • درصورتی که پوست فرد افتاده و شل شده باشد باید از نشستن اجتناب کند زیرا موجب می شود در شکم چین خوردگی ایجاد شود.

توصیه های پس از لیپوماتیک

 • به دلیل تاثیر دارو های آرامبخش و بی حس کننده برای انجام جراحی ، حتماً یک نفر را در زمان ترخیص به همراه داشته باشید.
 • دست کم تا 48 ساعت از مصرف نوشیدنی های الکل دار اجتناب نمایید.
 • تا چند ساعت پس از جراحی ، استراحت مطلق داشته باشید و بهتر است تا روز بعد از عمل رانندگی نکنید.
 • چنانچه پس از انجام لیپوماتیک در تهران در ابتدا پوست تان خیلی شل بود ، تا سه روز بعد از عمل از نشستن با زاویه 90 درجه بپرهیزید ، چرا که امکان تجمع مایع میان پوست شل شده و سپتوم های آن حبس شده و ممکن است پوست در همان حالت حبس شود .به همین علت توصیه می گردد ، تا در طول این چند سعی کنید بیشتر روز راه بروید ، دراز بکشید و یا به صورت لمیده بنشینید.
 • استفاده از گن مخصوص بعد از لیپوماتـیک ، تا زمانی که جراح توصیه می کند ، الزامی است . پس از استحمام فوراً گن را بپوشید.
 • از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن و هر دارویی که با رقیق شدن خون همراه است و خطر خونریزی را به دنبال دارد ، حداقل تا سه روز خودداری نمایید.
 • سعی کنید بیشتر غذا های کم کالری مانند سبزی جات ، میوه و پروتئین مصرف نمایید.

لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

 • بدون نیاز به بی هوشی و تحت بی حسی انجام می شود.
 • نتیجه حاصل از جراحی بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است.
 • خطر آمبولی ندارد.
 • با توجه به حسگر هایی که در دستگاه تعبیه شده ، چنانچه کانولا به بافت غیر چربی برسد ، عملکرد سیستم خود به خود متوقف خواهد شد.
 • پوست در مقابل سوختگی حفظ می شود.
 • خستگی و کوفتگی پس از جراحی در مقابل سایر روش ها ، ناچیز است.

کاربرد لیپوماتیک

رهایی از چربی های موضعی است که فرد نتوانسته آن را با روش های غیر تهاجمی ( شامل رژیم غذایی و دارویی و از طریق ورزش ) از بین به برد.

می توان برای از بین بردن چربی های شکم ، سینه ، ران ، بازو ، باسن ، پهلو ، پشت کتف و حتی رفع غبغب نیز استفاده نمود.

نکته مهم :

یکی از مزیت هایی که لیپوماتيک نسبت به سایر روش ها دارد ، این است که در سیستم لیپوماتيک چربی فقط خرد شده و تبدیل به مایع گشته و به وسیله سیستم مکش دستگاه از بدن خارج می شود.

لذا در صورتی که فرد مایل باشد می تواند چربی را در سایر اندام ها مانند باسن تزریق نماید. این امر می تواند به بیمار کمک کند تا سریع تر به تناسب اندام برسد.

لازم به ذکر است که اگر که بیمار نکات قبل از جراحی لیپوماتیک را انجام دهد و به مراقبت های بعد از لیپوماتیک توجه نماید ، مطمئناٌ نتیجه حاصل از عمل با رضایت بیشتری همراه خواهد بود.

شکم ، بازو ، چانه ، گردن ، زانوها ، باسن ، ساق ها و داخل و خارج ران ها نواحی قابل درمان پیکر تراشی با لیپوماتيک می باشند.

لیپوماتیک 4

کاندیدای انجام ليپوماتيک

افرادی که در سلامت کامل هستند و دارای وزن معمول یا کمی بیشتر از حد معمول هستند.

افرادی که قادر به ورزش کردن نمی باشند و با رعایت رژیم سخت غذایی قادر به برطرف کردن چربی اضافی در ناحیه ای مشخص نیستند.

اشخاصی که دچار چاقی موضعی در یک ناحیه هستند.

افرادی که تجمع چربی در بدن شان پراکنده نمی باشد، کاندیدای مناسبی برای انجام ليپوماتيک می باشند.

قابل تذکر است که پیکر تراشی با لیپوماتیک برای افراد که دارای سلولیت ( پوست تو رفته در نواحی ران ها، لگن و باسن ) یا پوست شل و افتاده هستند درمان موثری نمی باشد.

عوارض لیپوماتیک

تا به امروز عوارض جدی بعد از روش پیکر تراشی با لیپوماتيک گزارش نشده و با رعایت اقدامات قبل و بعد از عمل لیپوماتيک که توسط پزشک باتجربه توصیه می شود می توان نتایج مطلوبی و بدون عارضه ای را کسب نمود.

توصیه می شود برای اینکه افراد نتایج مطلوبی را از عمل لیپوماتیک دریافت کنند به جراح باتجربه مراجعه نمایند که بیماران قبلی از کار ایشان رضایت داشته باشند.

لیپوماتیک و بارداری

خانم ها نگران رابطه بین لیپوماتیک و بارداری هستند و تصور می کنند که عمل لیپوماتیک بر روی بارداری تاثیر می گذارد.

درست است که لیپوماتیک چربی ها را از بین می برد و قابلیت لیفت پوست شکم را نیز دارد اما به این معنی نیست که پوست بیش از اندازه سفت می شود و دیگر نمی تواند تغییر حالت دهد ، پس لیپوماتیک هیچ تاثیری در بارداری بانوان ندارد.

در این روش برش های بزرگ بر روی شکم زده نمی شود و عملی بدون بخیه است ، در اصل لیپوماتیک یک روش جراحی بدون بخیه می باشد که از طریق یک برش نازک و کوچک ، دستگاه وارد بدن می شود و با ایجاد ارتعاش در ناحیه مورد نظر، چربی ها را از هم می شکند و به مخازن چربی منتقل می کند.

خانم هایی که لیپوماتیک انجام داده اند بعد از گذشت 6 ماه می توانند باردار شوند و حتی زایمان طبیعی داشته باشند.

باید متذکر شد که پیکر تراشی با لیپوماتیک هیچ آسیبی به شکم نمیزند و هیچ عوارضی برای بارداری ندارد اما توصیه می شود عمل لیپوماتیک را بعد از دوران بارداری انجام دهید تا طی این دوران شکم دستخوش تغییراتی نشود.

هزینه لیپوماتیک در تهران

هزینه لیپوماتیک در تهران بسته به نواحی مختلف و میزان چربی قابل استخراج و دستمزد جراح و هزینه کلینیک در افراد مختلف متفاوت می باشد.

پس از انجام معاینات لازم می توانید از این هزینه آگاهی پیدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]