زمان مطالعه: 2 دقیقه

لیزر لیپولیز

امروزه برای برطرف نمودن سلول های چربی و خرد کردن آن ها  نور لیزر مورد استفاده قرار می گیرد که به این تکنیک لیپولیز لیزری گفته می شود . امروزه چاقی در زندگی افراد تبدیل به یک معضل شده است که طبیعتا همه روزه به دنبال شیوه های کارآمد برای درمان آن می باشند . یکی از همین روش ها که برای رفع چاقی نواحی بدن مورد استفاده قرار می گیرد لیزر لیپولیز می باشد .

لیزر لیپولیز

افراد مناسب جهت انجام عمل لیزر لیپولیز :

حجم چربی موجود در بدن هر شخصی متفاوت است  و تنها افرادی که ضخامت چربی در زیر پوستشان بین 1 تا 6 سانتی متر است می توانند از عمل لیپولیز بهره مند شوند ولی در صورتی که مقدار چربی از این میزان کمتر و یا بیشتر باشد امکان انجام لیپولیز برای فرد وجود نخواهد داشت .

افرادی که دارای پوستی افتاده در حد خفیف یا متوسط می باشند می توانند از روش لیپولیز استفاده کنند اما افرادی که پوستشان به شدت شل و افتاده است نمی توانند از این شیوه بهره مند شوند زیرا لیزر لیپولیز به تنهایی نمی تواند موجب جمع شدن و کشیدگی پوست شود .

شیوه ی انجام لیزر لیپولیز :

به منظور انجام لیزر لیپولیز از بی حسی موضعی بر روی بیمار استفاده می شود . ابتدا کانولا را از طریق سوراخ های بسیار کوچکی که بر روی ناحیه ی مورد نظر ایجاد شده به درون پوست وارد می کنند و پس از وارد شدن آن را درون پوست به سمت جلو عقب حرکت می دهند تا اینکه لیزر به سلول های چربی برخورد کرده و باعث پاره شدن بافت سلول های چربی و آزاد شدن چربی مایع درون سلول ها شود .سپس چربی آزاد شده به وسیله ی ساکشن از بدن خارج می شود و یا داخل بدن از بین می رود .

بعد از عمل لیزر لیپولیز درد ناشی از عمل چندان زیاد نیست که با مصرف دارو تسکین پیدا می کند و ناحیه ی عمل شده نیز کمی متورم و کبود می شود که پس از مدتی بر طرف می شود .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]