کوچک کردن سینه آقایان

کوچک کردن سینه آقایان یا ژنیکوماستی نوعی جراحی سینه است که به منظور داشتن سینه هایی با سایز متناسب با قفسه سینه انجام می شود.

شاید تا به حال آقایانی را دیده باشید که سینه هایشان بیش از حد معمول بزرگ است، این امر ناشی از اختلالات هورمونی می باشد که در موارد نادر ممکن است با درد نیز همراه است.

در بعضی افراد این اختلال تنها در یک طرف سینه و در بعضی دیگر در دو طرف قرار دارد. این افراد می توانند برای درمان از ژنیکوماستی استفاده می کنند.

بزرگی سینه در عده ای از افراد به گونه ای می باشد که در فعالیت های اجتماعی آن ها اختلال ایجاد کرده به نحوی که آن ها از انجام برخی فعالیت ها پرهیز می کنند. این امر به مرور زمان موجب کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شود.

کوچک کردن سینه آقایان

 

علت بزرگی سینه آقایان

این امر ناشی از کاهش هورمون تستوسترون در برابر هورمون استروژن می باشد. اغلب افراد تصور می کنند که هورمون استروژن تنها در خانم ها وجود دارد در صورتی که اینگونه نمی باشد.

استروژن یک هورمون زنانه است اما در مردان به میزان اندکی وجود دارد، هنگامی که مقدار آن ها بیش از حد معمول باشد بیماری ژنیکوماستی اتفاق می افتد.

این بیماری در دوران بلوغ شیوع بیشتری دارد که پس از 6 ماه تا 2 سال بدون نیاز به درمان برطرف می شود.

ژنیکوماستی در افراد 80 _ 50 ساله نیز مشاهده می شود که تقریبا یک چهارم افراد در این دسته قرار دارند.

مصرف برخی دارو ها موجب ایجاد ژنیکوماستی می شود که عبارت اند از : دارو های ضد اضطراب، دارو های ضد افسردگی، برخی آنتی بیوتیک ها، دارو های زخم معده، دارو های قلبی، دارو های شیمی درمانی و غیره .

علائم ژنیکوماستی

  • ورم در ناحیه سینه
  • تخلیه سینه
  • التهاب سینه

هرچند این بیماری شدید تر باشد علائم آن نیز بیشتر است. در صورت مواجه شدن با این علائم حتما به متخصص جراح سینه مراجعه کنید.

هزینه جراحي سينه در مردان

هزینه جراحي سينه در مردان پس از انجام معاینات مشخص می شود.

بهتر است برای انجام معاینه و عمل ژنیکوماستی به مرکزی مورد اعتماد مراجعه کنید. از دوستان و آشنایان خود درباره این مرکز و پزشک متخصص آن اطلاعاتی به دست آورید. پس از کسب اطلاعات کافی برای درمان به آن مرکز مراجعه فرمایید.

قبل از درمان برای شما یک جلسه مشاوره گذاشته می شود. در این جلسه پزشک متخصص درباره تمامی موارد عمل کوچک کردن سینه آقایان صحبت می کند و تمامی ابهامات برای انجام اعم از هزینه جراحی سینه و غیره برطرف می شود.