زمان مطالعه: 2 دقیقه

مزایای لیپولیز

امروزه به دلیل صنعتی شدن و کم شدن تحرک افراد و افزایش تمایل خوردن غذاهای پرکالری اضافه وزن جزو مشکلات شایع شده است. در این مقاله به بررسی موضوع مزایای لیپولیز نیز میپردازیم .

مزایای لیپولیز

برای رفع این مشکلات روش هایی مانند ورزش ، رژیم غذایی ، دستگاه های لاغری و روش های جراحی موجود می باشد.در صورتی که مشکل فرد انباشته شدن چربی تنها در برخی از نقاط بدنش باشد می تواند از روش لیپولیز بهره ببرد.از روش لیپولیز معمولا برای بهبود فرم بدن و تغییر سایز استفاده می شود .

مزایای لیپولیز:

مزایای لیپولیز نسبت به روش هایی چون لیپوساکشن و اولتراسونیک عبارت اند از :

در روش لیپولیز از فیبر های ظریفتر لیزر استفاده می کنند . این فیبر ها علاوه بر دارا بودن ظرافت بیشتردر مقایسه با پروب اولتراسونیک ، خطربسیار کمتری برای صدمه به پوست دارند.

پس از تخلیه چربی در روش لیپولیز بار دیگر بافیبر لیزری پوست محل عمل را سفت نموده و لیفت می کنند تا در طول چند ماه بعد از عمل ،به تدریج شلی پوست کم شود و به فرم بهتر دست پیدا کند.لذا احتمال جراحی دوباره برای کشیدن پوست کمتر می باشد.

با توجه به این مورد که در صورت برخورد فیبر فلزی به عروق منجر به انعقاد خون می گردد ، بین بافت چربی و عروق ارتباط به وجود نمی آید و بنابراین احتمال بروز آمبولی کم تر می شود.

شیوه ی انجام لیزر لیپولیز:

می توان از بی حسی موضعی ،بی حسی نخاعی و یا بیهوشی عمومی برای انجام لیپولیز استفاده نمود.درصورتی که بیمار به درمان وسیعتری نیاز داشته باشد بیشتر بی حسی نخاعی یا بی هوشی عمومی استفاده می شود.در لیپولیز چربی های مقاوم در برابر ورزش و رژیم غذایی ازبین می روند. فیبر لیزری ظریفی از راه برش کوچکی که در محل مورد نظر ایجاد شده وارد چربی شده و آن ها را حل می کند.در صورتی که حجم چربی از 500 سی سی کمتر باشد این عمل کافی است ولی اگر بیشتر باشد پس از لیزر چربی های حل شده را خارج می کنند. پس از عمل نیز تا چند هفته باید  برای بهبود فرم بدن از گن های مناسب استفاده شود.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]