عمل پروتز سینه چگونه است

عمل پروتز سینه چگونه است ؟ پروتز سینه یا ماموپلاستی افزایشی راهکاری برای بزرگ نمودن سینه ، فرم دهی یا جایگزینی سینه از دست رفته می باشد، این روش تاثیر بسزایی در زیبایی اندام بانوان دارد.

پروتزسینه توانایی ایجاد زیبایی مناسبی در اندام فرد دارد . این کار می تواند با هدف های مختلفی ازجمله زیبایی یا ترمیمی انجام گیرد.

این روش در افرادی که خواستار بزرگ کردن سینه هستند با هدف زیبایی و در افرادی که یک یا دو سینه خود را بر اثر سرطان از دست داده اند با هدف ترمیمی انجام می گیرد.

انواع پروتز

پروتز های سیلیکونی : پروتز کیسه ای به شکل گرد یا شبیه قطره اشک است که جنس بیشترشان سیلیکونی بوده و محتوای درون آن ژل سیلیکونی است.

پروتز های آب نمکی : داخل برخی از پروتزها خالی است که بعدا حین عمل سینه داخلش را با آب نمک پر می نمایند ، این نوع کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عمل پروتز سینه چگونه است

 

عمل پروتز سینه چگونه است؟

در این روش جراح سینه در جلسه مشاوره برای بیمار توضیح خواهد داد برای این که  با عمل پروتز سینه بتواند به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابد، چه نوع پروتز به چه سایزی مناسب خواهد بود.

همچنین محل برش و محل جاگذاری پروتز ها نیز مشخص خواهد شد.

پروتزها در سایز متفاوتی ساخته می شوند برای هر فردی باتوجه به شکل و فرم سینه خود پروتز مناسبی انتخاب می شود.

محل قرار گیری پروتز بستگی به شرایط فرد دارد که توسط جراح سینه تعیین می شود ، در برخی از افراد پروتز روی عضله سینه و در برخی نیز زیر عضله سینه قرار می گیرد.

در ابتدای عمل پس از آن که مرحله بیهوشی به درستی صورت گرفت، محل برش که از قبل تعیین شده را،  یک شکاف می دهیم و بعد از جاگذاری پروتز ها محل برش رابخیه زده و پانسمان می نماییم.

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه چگونه است

  • معمولا بعد از عمل پروتز سینه نیازی به بستری طولانی مدت نیست و بیمار همان روز مرخص می شود.
  • قبل از ترخیص توصیه هایی در ارتباط با نحوه مراقبت از سینه ها ، داروهای مصرفی برای تسکین درد و سایر موارد مورد نیاز به شما گفته خواهد شد. همچنین زمان ویزیت بعدی به تعیین می شود.
  • حتما بعد پروتز سینه از سوتین طبی استفاده نمایید.
  • در منزل استراحت کنید فعالیتهای سبک مثل مطالعه ، تماشای تلویزیون انجام دهید ولی از فعالیت های فیزیکی زیاد خودداری کنید.
  • مایعات ، میوه و سبزیجات تازه فراوان مصرف کنید.
  • آناناس  تازه بخورید ، در برطرف نمودن سریع کبودی و تورم موثر است.
  • مصرف نمک را برای حداقل 2 هفته کاهش بدهید.
  • از مصرف آسپرین و داروهای مشابه خودداری کنید مگر اینکه جراح سینه تجویز کرده باشد.
  • در روز اول بهتر است فردی مطمئن به عنوان همراه کنارتان باشد امکان دارد بر اثر داروهای بی هوشی ، احساس سنگینی و گیجی به شما دست دهد.
  • هر چه زودتر شروع به راه رفتن نمائید زیرا منجر به کاهش تورم و ایجاد لخته در پاهایتان می گردد.

قیمت عمل پروتز سینه

هزینه پروتز سینه بسته به نوع پروتز ، جنس  ، نوع مواد پرکننده آن متفاوت است.