۰۶ دی

عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه

به عمل لیفت سینه و بالابردن آن  برای برطرف کردن افتادگی پستان در اصطلاح پزشکی ماستوپکسی گفته می شود . لیفت پستان برای بالابردن وبهتر شدن فرم پستان ها صورت می گیرد که ممکن است بر اثر عواملی همچون بالا رفتن سن و شیردهی شکل آن ها تغییر کرده و دچار افتادگی شده باشد . جراحی لیفت پستان به منظور سفت کردن و فرم دهی این پستانها بسیار موثر و مطلوب می باشد . به علاوه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد و رضایتمندی ایشان از اندام خود می شود .

عمل لیفت سینه

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت سینه :

افرادی که قصد دارند تحت عمل لیفت پستان قرار گیرند باید دارای سلامت جسمانی کامل باشند و به بیماری خاصی نیز مبتلا نباشند و همچنین سابقه ی ابتلا به بیماری خطرناکی نیز نداشته باشند . همچنین افراد باید از نتایج این عمل انتظارات واقع بینانه داشته باشند .

مراحل انجام عمل لیفت سینه :

روش مورد استفاده در عمل لیفت بسته به میزان شل بودن و شکل و فرم پستان تغییر می کند و تعداد و طول برش ها نیز به روش جراحی بستگی دارد و متفاوت است .

به طور معمول به منظور بالا بردن پستان سه برش ایجاد می شود که اولین برش دور تا دور پستان ، دومین برش از نوک پستان تا پایین پستان و سومین برش نیز در طول قسمت پایینی پستان ایجاد می شود . البته ممکن است در مواردی تنها نوک پستان برش داده شود . بعد از ایجاد برش پوست اضافی ناحیه ی مورد نظر برداشته شده و جدا می شود و سپس نوک پستان را جابجه می کنند و بخیه می زنند.

روش بیهوشی عمل لیفت پستان :

در حین عمل  بیمار کاملا راحت بوده و چیزی حس نخواهد کرد . این عمل به طور معمول تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و در برخی موارد نیز بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد .این عمل در بیمارستان انجام می شود و معمولا  به بستری بیمار در بیمارستان احتیاجی نیست .

پس از جراحی لیفت پستان :

بیمار عمل شده می بایستی به توصیه های پس از عمل توجه کند و همچنین نکات گفته شده را رعایت کند زیرا باعث تسریع روند بهبود و کسب نتایج بهتر می شود .

عمل لیفت سینه

مزایای لیفت سینه :

افرادی از مزایای لیفت سینه بهره مند می شوند که :

  • افرادی که سینه هایشان به شدت افتاده شده و فرم طبیعی خود را از دست داده است .
  • افرادی که به سینه های آویزان و بزرگ علاقه ندارند لذا از فرم سینه های خود احساس نارضایتی می کنند .
  • افرادی که به مشکل افتادگی سینه دچاراند و قصد دارند همزمان با جراحی لیفت سینه ، در قسمت بالایی سینه ی خود پروتز قرار دهند .
  • افرادی که سینه هایشان دراز و موزی شکل است و می خواهند سینه های گردی داشته باشند .
  • افرادی که نوک سینه هایشان در قسمت پایین قرار دارد و می خواهند با عمل جراحی لیفت سینه سر سینه هایشان جابجا شود و در محدوده ی بالاتری قرار گیرد .
  • افراد دیگری که می توانند تحت عمل لیفت سینه قرار بگیرند ، خانم هایی هستند که پس از گذراندن دوران شیردهی ، علاوه بر افتاده شدن سینه هایشان ، دچار کاهش سایز سینه هم شده اند لذا این افراد می توانند به طور همزمان تحت عمل جراحی لیفت سینه و جراحی جایگذاری پروتز سینه قرار بگیرند و در کنار برطرف کردن مشکل افتادگی سینه های خود ، به سایز سینه بهتری نیز دست یابند .

 

جهت مطالعه مطالب تکمیلی عمل لیفت سینه دکمه ذیل را کلیک کنید

ادامه مطلب 1 300x142 - عمل لیفت سینه

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

سرطان پستان ،  عمل لیفت سینه ، پروتز سینه )

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ