۰۹ فرو

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه ( ماستوپکسی ) که با هدف رفع و اصلاح افتادگی سینه ، برطرف نمودن نا قرینگی سینه ، بهبود زیبایی ظاهری ، اصلاح پهنی هاله ی سینه ها ، انجام می شود .

جراحی لیفت سینه

بانوانی که بر اثر شیردهی و یا کاهش وزن زیاد ، دچار شلی و افتادگی پستان شده اند ، جزو متقاضیان اصلی جراحی لیفت سینه می باشند .

روش جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه ، تحت بیهوشی عمومی در یک بیمارستان و یا مرکز جراحی انجام می شود . مدت زمان عمل به طور معمول بین دو تا سه ساعت می باشد .

تکنیکی که برای عمل لیفت سینه انتخاب می شود ، بر اساس موقعیت و اندازه آرئول ( تیرگی اطراف نوک سینه ) ، سایز و فرم سینه ، میزان افتادگی سینه و نوع پوست و الاستیتگی آن ، می باشد .

قبل از شروع جراحی ، جراح به وسیله یک ماژیک نواحی که قرار است برداشته شود ، را علامت گذاری می کند . زیرا در حین جراحی به دلیل اینکه فرد بیهوش است و دراز کشیده ، امکان مشخص کردن نقاط فوق الذکر نیست . پس از گذراندن فرایند بیهوشی ، بروی سینه برش های لازم زده می شود و پس از برداشتن پوست اضافه و فرم دادن به پستان ، زخم ها را بسته ، بخیه و پانسمان می کنند .

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه هستند ؟

  • کسانی که سینه های شان بزرگ و افتاده است .
  • اشخاصی که قسمت بالایی پستان شان افتاده باشد و تصمیم به انجام عمل پروتز سینه دارند .
  • اگر که سینه فرد دراز باشد و بخواهد گرد به نظر بیاید .
  • افرادی که نوک سینه شان پایین باشد .
  • افرادی که هاله دور سینه ( آرئول ) شان بیش از حد بزرگ باشد .

 

جراحی لیفت سینه را ، همزمان با پروتزسینه نیز می توان انجام داد ، افرادی که به جز افتادگی پستان با مشکل کوچک شدن آن نیز مواجه هستند با انجام این دو جراحی می توانند به نتیجه مطلوب تری دست یابند .

 

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیف سینه ، پروتز سینه )

دکتر محمد هادیزاده

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ