جراحی سینه در مردان

جراحی سینه در مردان یا ژنیکوماستی وضعیت نسبتا شایعی در بین مردان است که ممکن است در یک یا دو طرف باشد .در برخی موارد مصرف بعضی دارو ها موجب ایجاد این حالت می شود ولی اکثرا علت شناخته شده ای برای این مسئله وجود ندارد و تنها یک نوع اختلال رشد در سینه مردان ایجاد می شود .

جراحی سینه در مردان

بهترین افراد برای درمان ژنیکوماستی :

هر مردی که مشکل بزرگی سینه داشته باشد در صورتی که دارای سلامت جسمی و روانی باشد می تواند عمل ژنیکوماستی انجام دهد .افرادی که دارای پوست صاف تر و سفت تری هستند نتایج ایده آل تری کسب خواهند کرد .مردانی که از دارو های بزرگ کننده سینه یا ترکیبات ماری جوانا و الکل و استروئید استفاده می کنند در معرض عود می باشند و اگر مصرف این ترکیبات را قطع نکنند کاندید مناسبی برای انجام عمل ژنیکوماستی نخواهند بود.

جراحی سینه درمردان چگونه انجام می شود ؟

برای جراحی سینه در مردان نیازی به بیهوشی نمی باشد و عمل تحت بیحسی موضعی انجام می شود و حدودا 1 تا 1:30 ساعت زمان می برد و پس از اتمام عمل نیز نیازی به بستری بیمار نمی باشد .

جراحی سینه در مردان 2

 

روش جراحی سینه در مردان :

ژنیکوماستی بر دو نوع تقسیم می شود :

  • افرادی که بافت سینه در آن ها عمدتا از جنس غددی است .
  • افرادی که بافت سینه آن ها عمدتا چربی است .

در نوع اول ابتدا برشی در حدود یک سانتی متر در زیر بغل و یا دور هاله ایجاد می شود و سپس با استفاده از وسایل مخصوصی بافت های غددی را از زیر پوست جدا می کنند و سپس بافت های جدا شده را توسط وسایل مخصوص دیگری از همان برش خارج می کنند .

در نوع دوم معمولا  از لیپولیز لیپوساکشن استفاده می کنند و ابتدا بافت های چربی نرم شده را خارج کرده و سپس از وسایل طراحی شده ی مخصوصی که در نوع اول برای بافت غددی استفاده می شد ،در نوع دوم برای خارج نمودن بافت های غددی باقی مانده به دنبال لیپوساکشن استفاده می شود .

به این ترتیب برای عمل جراحی سینه در مردان از بی حسی موضعی استفاده می شود و اسکار عمل مخفی است .به علاوه در ناحیه ی سینه ی عمل شده تو رفتگی دیده نمی شود و نتیجه نیز بسیار طبیعی خواهد بود .

زمان مناسب انجام جراحی سینه در مردان

  • به طور کلی هدف از انجام عمل ژنیکوماستی ترمیم وضعیت طبیعی سینه مردان و اصلاح بزرگی و بدفرمی های سینه مردان می باشد.
  • کاندیدای مناسب عمل ژنیکوماستی آقایانی هستند که دارای سلامتی کامل باشند و بزرگی سینه آن ها بر اثر عوارض مصرف داروی خاصی نباشد.
  • آقایان ابتدا باید به یک وزن پایدار رسیده باشند و رشد سینه هایشان تثبیت شده باشد.

مراقبت های بعد از جراحی سینه در مردان

  • در روز های ابتدایی امکان احساس درد در سینه ها امری طبیعی است و جای نگرانی ندارد و با مصرف مسکن هایی که جراح سینه تجویز نموده است قابل تسکین است.
  • داروهایی که جراح سینه تجویز نموده است را طبق دستور و تا آخر استفاده نمایید.
  • از انجام فعالیت های سنگین به مدت یک ماه خودداری نمایید و از فشار آوردن به اندام فوقانی اجتناب کنید و از انجام فعالیت های ورزشی بالا تنه تا زمانی که جراح سینه توصیه می کند، خودداری کنید.
  • نتیجه جراحی سینه در مردان بلافاصله بعد از جراحی سینه قابل مشاهده است و نتیجه نهایی بعد از چند ماه باید مشاهده کرد.
  • جای زخم های ایجاد شده عمل ژنیکوماستی با گذشت زمان محو خواهد شد.