زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازسازی سینه

بازسازی سینه با هدف اصلاح تغییرات ظاهری بدن و بازگرداندن سلامتی فرد انجام می گیرد.

بازسازي سینه یک تکنیک مناسب برای افرادی است که به هر دلیلی از قبیل درمان سرطان سینه یک یا هر دو بافت سینه خود را از دست داده اند.

روش های بازسازي سینه

بازسازي سینه با نسج مصنوعی ( پروتز سینه )

افرادی که سینه آن ها برداشته شده و احتیاجی به انجام رادیوتراپی نداشته باشند و پوست کافی را برای پروتز گذاری داشته باشند بازسازی سینه با یک مرحله پروتز گذاری انجام خواهد شد.

مرحله بعدی برای بازسازی نوک سینه است که فرد بعد از 6 ماه مراجعه می نماید.

دسته دیگر بانوانی هستند که به دلیل انجام رادیوتراپی پوست سینه آنها سفت و خشک می شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده اند و پوست اندازه کافی را برای پروتز گذاری ندارد. در این صورت بازسازی سینه در سه مرحله انجام خواهد شد.

ابتدا بافت سینه به وسیله اتساع دهنده یا وسیله ی گشاد کننده، پوست سایز مناسب را برای سینه ایجاد می نماید. سپس در مرحله بعد پروتز گذاری انجام می شود و در مرحله سوم بازسازی نوک سینه نیز کامل خواهد شد.

بازسازی سینه با بافت بدن :

افرادی که رادیوتراپی انجام داده اند و پوست سینه شان جمع و سفت شده کاندیدای مناسب استفاده از بافت طبیعی خود بدن می باشند.

بازسازی سینه با استفاده از نسوج طبیعی بدن شامل فلپ های عضلانی _ پوستی از ناحیه شکم یا عضله پشتی قفسه سینه انجام می گیرد.

قابل ذکر است که نکته مهم از نظر زیبایی ایجاد تناسب بین دو سینه می باشد اگر یکی از سینه ها بزرگ و افتاده باشد می توان همزمان با بازسازی سینه عمل جراحی ماموپلاستی یا ماستوپکسی را بدون گذاشتن پروتز سینه برای سمت مقابل انجام داد.

بازسازی سینه

زمان مناسب بازسازی سینه

زمان بازسازی سینه بسته به گسترش بیماری و نوع عمل انجام شده برای فرد و اینکه نیاز به درمان های اضافی از قبیل رادیوتراپی دارد یا خیر برای همه یکسان نمی باشد.

در برخی افراد به منظور درمان کامل سرطان کل سینه برداشته می شود و در برخی موارد غدد لنفاوی زیر بغل نیز درگیر شده اند در این افراد برای تکمیل دوره درمان احتیاج به انجام رادیوتراپی خواهد بود.

این افراد بعد از تکمیل دوره درمان و از بین رفتن اثرات اشعه روی پوست بازسازی انجام خواهد گرفت.

و دسته دیگر افرادی هستند که احتیاج به درمان اضافه نخواهند داشت در این افراد همزمان با برداشتن سینه عمل بازسازی سینه انجام خواهد شد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]