زمان مطالعه: 2 دقیقه

اهمیت تشخیص به موقع سرطان

از شایع ترین سرطان ها در جهان و همچنین ایران سرطان های دستگاه گوارش ، سینه و پروستات می باشد . موفقیت در درمان سرطان به تشخیص به موقع سرطان بستگی دارد . خصوصا افرادی که  در معرض خطر سرطان می باشند ، باید به طور جدی مورد غربالگری قرار گیرند لذا در این مقاله اهمیت تشخیص به موقع سرطان را متذکر می شویم .

اهمیت تشخیص به موقع سرطان

طبق گزارشات اعلام شده ، بحث غربالگری به منظور تشخیص زود هنگام سرطان سینه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و لازم است که بیماران بیشتر در باره ی سرطان اطلاعات کسب کنند و اهمیت غربالگری را بشناسند ، برای مثال در رابطه با سرطان دستگاه گوارش موضوع انجام تست های غربالگری در افراد بالای 50 سال هر سه سال یکبار مورد تاکید می باشد .

لذا غربالگری در کشور ما باید بیشتر انجام شود . افرادی که در خانواده ی خود سابقه ی ابتلا به سرطان دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دارند و باید این افراد به پزشک متخصص مراجعه نمایند و تست ها و آزمایشات لازم را انجام دهند تا بتوان از بروز اینگونه بیماری ها پیشگیری نمود .

بحث پیشگیری در سرطان نسبت به درمان بسیار مهم تر و موفق تر است و ریز فاکتور هایی یاید مورد توجه قرار گیرند . مصرف سیگار و قلیان یکی از همین ریزفاکتورهای شناخته شده می باشند و به علاوه چاقی و اضافه وزن نیز جزو همین ریز فاکتور ها هستند .

موضوع آلودگی محیطی نیز اهمیت زیادی دارد و باید چاره ای برای کاهش مواد آلوده پیدا کرد . افزایش مصرف میوه ، سبزیجات و لبنیات و کم کردن مصرف چربی ها و کربوهیدرات ها می تواند در رابطه با پیشگیری از بروز سرطان ها بسیار کمک کننده باشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]