زمان مطالعه: 2 دقیقه

ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی چیست : ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم اقدامی تهاجمی برای صاف و کشیده نمودن شکم  به وسیله خارج کردن پوست و چربی اضافه و سفت نمودن عضلات جدار شکم است . برعکس اعمال جراحی های  محدود مانند جراحی پلک یا بینی این اقدام یک جراحی وسیع به حساب می آید.

عمل ابدومینوپلاستی برای بیمارانی مناسب است که تمام اقدامات غیرتهاجمی مثل رژیم و ورزش و غیره را تجربه نموده اند ولی نتیجه نگرفته اند.

افرادی که می خواهند لاغر گردند بهتر است ابتدا به وزن ایده آل خود برسند و پس از آن برای جراحی ابدومینوپلاستی اقدام کنند.

آیا آمادگی خاصی قبل از عمل ابدومینوپلاستی نیاز است ؟

ترک دخانیات خیلی مهم است. برای جراح شکم محدود و زیر ناف شاید ترک سیگار برای دو هفته قبل از جراحی شکم و بعد از آن کافی باشد ولی برای جراحی شکم کامل حداقل یک ماه قبل تا سه هفته بعد از آن باید هر گونه مصرف دخانیات قطع گردد. این مسئله نکته مهم قابل  پیشگیری در ترمیم زخم است. نکته دیگری که مهم است  ژنتیک است که قابل پیشگیری نیست.

 

ابدومینوپلاستی چیست

 

روش جراحی ابدومینوپلاستی

این جراحی شکم بسته به میزان و محل پوست اضافی و وضعیت عضلات جدار شکم و مقدار و محل چربی اضافه احتمال دارد از یک جراحی کوچک سرپایی به مدت زیر 2 ساعت تا یک جراحی شکم وسیع با بیش از 5 ساعت طول بکشد. علاوه بر وضعیت شکم ، توقع بیمار ، سلامت عمومی و سابقه ی کشیدن سیگار  نیز می تواند در تصمیم گیری نوع جراحی شکم تاثیرگذار باشد.

مراقبتهای بعد از عمل ابدومینوپلاستی

  • در عمل ابدومینوپلاستی نتیجه جراحی شکم به همراهی و همکاری فرد بسیار وابسته است. یک مینی ابدومینوپلاستی سبک امکان دارد یک هفته تا ده روز دوره ی نقاهت داشته باشد ولی یک ابدومینوپلاستی کامل با دوختن عضلات جدار شکم و ساکشن پهلوها معمولا یک ماه تا گاهی 6 هفته نیاز به استراحت از کار وورزش دارد.
  •  استفاده از لباس های راحت و گشاد
  • داشتن تلفن و دفترچه تلفن که شماره های ضروری در آن درج شده باشد در کنار تخت
  • دوش حمام قابل دسترس و نزدیک در وضعیت نشسته و صندلی حمام
  • برای حفظ نتیجه باید وزن خود را ثابت نگه داشته و از اضافه وزن بالای 5% خودداری کنید.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

قیمت جراحی ابدومینوپلاستی بر اساس تجربه جراح شکم ، مراحل و گستردگی آن و محل مطب متفاوت است.

دستمزد جراحی شکم ، مراقبت های بعد از آن ، هزینه جراحی شکم و بیمارستان ازجمله مواردی هستند که در تعیین هزینه ها دخیل هستند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]