زمان مطالعه: 2 دقیقه

آنکوپلاستی در سرطان سینه

آنکوپلاستی در سرطان سینه از تلفیق جراحی سرطان سینه و جراحی زیبایی می باشد که به منظور بهبود بخشیدن به اندام بیماران مبتلا به سرطان سینه انجام می شود.

سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در بانوان می باشد که در زمان گذشته برای درمان سرطان سینه جراح سینه، کل سینه را بر می داشت اما امروزه بخش سالم سینه را با روش انکوپلاستی در سرطان سینه می توانند حفظ کنند.

عملکرد انکوپلاستی در سرطان سینه

انکوپلاستی نوعی جراحی سرطان سینه است که همزمان با جراحی سینه و برداشتن توده بدخیم، بافت سینه را نیز حفظ می کنند.

حین انجام جراحی انکوپلاستی توده با حواشی سالم از نسج سینه برداشته می شود و بافت سینه باقی مانده بوسیله رادیوتراپی تحت درمان قرار می گیرد.

عملکرد دستگاه رادیوتراپی به این صورت است که از خطر بازگشت بیماری سرطان جلوگیری خواهد کرد.

ممکن است برداشتن توده بزرگ از بافت سینه موجب نامتقارنی و ایجاد شکل نامناسبی در بافت سینه شود، در این صورت می توان با انجام تکنیک جدید در جراحی پلاستیک از قبیل استفاده از پروتز سینه اقدام به ترمیم و بازسازی سینه نمود.

 

آنکوپلاستی در سرطان سینه

 

نکات لازم انکوپلاستی در سرطان سینه

برای انجام جراحی انکوپلاستی در سرطان سینه باید به موارد زیر توجه کرد.

در درمان سرطان سینه حفظ بافت و زیبایی ظاهری سینه از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد اما مهمتر از آن درمان و ایجاد سلامتی مجدد فرد مبتلا به سرطان می باشد.

مشخص کننده حفظ بافت سینه به عوامل مختلفی از قبیل سن بیمار و اندازه توده و غیره  بستگی دارد.

باید به این نکته بیشتر توجه داشت که زمانی که زیر بغل تخلیه می شود فرد نباید با آن دست فعالیت سنگین انجام دهد و همچنین خونگیری و هر نوع  تزریق هم روی آن دست نباید در تمام طول عمر انجام گیرد.

نمونه برداری، مرحله بیماری سرطان و روش درمان سرطان را معین می کند عمل نمونه برداری ازتوده سینه باید با هماهنگی و صلاحدید پزشک متخصص انجام گیرد تا موجب پخش شدن توده نشود.

بانوانی که تحت درمان انکوپلاستی در سرطان سینه هستند مانند افراد دیگر می توانند روابط زناشویی داشته و باردار شوند.

امروزه بانوان مبتلا به سرطان سینه از تکنیک های نوین درمان سرطان سینه استقبال بالایی نموده اند.

به موجب اثر بخشی درمان سرطان سینه باید سریعا برای درمان اقدام نمود و اصلا تعلل نکرد تا بتوان درمان سرطان سینه با حفظ زیبایی ظاهری بالایی توسط جراح سینه انجام گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]